به گزارش  الاخباریه سوریه، حموده صباغ، رئیس پارلمان سوریه با حضور در نشست خبری برای اعلام نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۱ این کشور، بشار اسد را با کسب ۹۵.۱ درصد پیروز این انتخابات اعلام کرد.

رئیس پارلمان سوریه در کنفرانس خبری با اعلام اینکه ۱۴ میلیون و ۲۳۹ هزار شهروند سوریه در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور شرکت کردند، افزود: «بشار حافظ الاسد با کسب ۱۳ میلیون و ۵۴۰ هزار و ۳۶۰ رأی، ۹۵.۱ درصد از آرأی اخذ شده را به‌دست آورد.»

حموده صباغ همچنین اعلام کرد: «محمود مرعی با کسب ۴۷۰ هزار و ۲۷۶ رأی، معادل ۳.۳ درصد آراء را کسب کرد و عبدالله سلوم عبدالله نیز ۲۱۳ هزار و ۹۶۸ رأی، معادل ۱.۵ درصد از آراء را به‌دست آورد.»

رئیس پارلمان سوریه اعلام کرد ۷۸ درصد از تمامی کسانی که واجد شرایط شرکت کردن در این انتخابات بودند، پای صندوق‌های رأی آمدند.

این بزرگترین مشارکت مردمی در انتخابات سوریه طی چهار دهه گذشته است.

ستاد انتخاباتی بشار اسد، رئیس جمهور سوریه از مردم این کشور به علت «مشارکت چشمگیر در انتخابات و روحیه بالای میهن پرستی» قدردانی کرد.

دومین انتخابات ریاست جمهوری سوریه از زمان آغاز بحران این کشور در سال ۲۰۱۱ روز چهارشنبه در حالی برگزار شد که این کشور بیش از ۱۰ سال است بحران‌های متفاوتی را پشت سر گذاشته است. حمله گروه‌های تروریستی از جمله داعش با حمایت آمریکا و کشور‌های غربی برای سلطه بر این کشور، امنیت و آسایش و زندگی عادی را در این مدت از مردمانش سلب کرد اما مردم سوریه در همان ساعات آغازین روز چهارشنبه و قبل از بازشدن در‌های مراکز اخذ رای با تجمع پرشور مقابل این مراکز با حضور گسترده در پای صندوق‌های رای برای انتخاب رئیس جمهور این کشور نشان دادند که برای تعیین سرنوشت و استقلال کشورشان اهمیت بسیاری قائل هستند.

شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه همچنین تصاویری از شادی مردم این کشور در دمشق پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی بشار اسد را پخش کرد.

بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری سوریه پیروز شد/ جشن و پایکوبی مردم سوریه

بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری سوریه پیروز شد/ جشن و پایکوبی مردم سوریه

بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد/ جشن و شادی مردم سوریه + تصاویر

بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد/ جشن و شادی مردم سوریه + تصاویر

این مطلب برایم مفید است
41 نفر این پست را پسندیده اند