ایلان ماسک سرمایه‌گذار معروف، مدیر شرکت تسلا و مالک موسسه SpaceX در توئیت جدید خود گفت "ارزهای دیجیتال آینده مطمئنی دارد، اما در سرمایه‌گذاری روی این ارزهای دیجیتال محتاطانه رفتار کنید"،  ایلان ماسک که از بزرگترین طرفداران ارزهای دیجیتال است، صراحتا می‌گوید مردم نباید پس‌اندار طول عمر خود را بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند. وی اضافه می‌کند" اگر می‌خواهید قدری خوش بگذرانید و حدس و گمان بزنید، شانس بسیار بالایی وجود دارد که پول آینده کره زمین ارزهای دیجیتال هستند، اما کدام یک از این ارزهای دیجیتال در آینده ارزش خود را حفظ خواهند کرد؟ شاید ترکیبی از آن‌ها وجود داشته باشد، در نهایت همه این‌ها حدس و گمان است." این در حالی است که عمده افراد ارزهای دیجیتال را وسیله ذخیره ارزش در آینده نمی‌دانند و  تحلیل‌گران توصیه می‌کنند، بیش از آنچه توان از دست دادنش را دارید روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری نکنید. آن‌ها معتقدند ارزهای دیجیتال هیچ پشتوانه حقیقی مانند، تولید، سود و ملک ندارند و هیچ راهی برای پیش‌بینی اینکه قیمت آن‌ها افزایش پیدا می‌کند یا کاهش می‌یابد وجود ندارد. در نتیجه همه چیزهایی که راجع به ارزهای دیجیتال گفته می‌شود، حدس و گمان است.

دوج کوین برای شوخی با ارزهای دیجیتال ابداع شد و اکنون با ۹۱ میلیارد دلار سرمایه چهارمین ارز دیجیتال مهم دنیا محسوب می‌شود. تمامی ارزهای دیجیتال پرنوسان هستند و ریسک بالا دارند. یکی از تحلیل‌گران اشاره می‌کند:"وقتی روی دوج کوین سرمایه‌گذاری می‌کنید ریسک از دست دادن تمام پولی را که گذاشته‌اید به جان می‌خرید چون هیچ ارزش ذاتی ندارد و قیمت آن به همان راحتی که بالا رفت ممکن است پایین آید"

با وجود همه این حرف‌ها استقبال از ارزهای دیجیتال و پذیرش آن‌ها در حال افزایش است و مثال برجسته آن شرکت خودروسازی تسلاست که میلیاردها دلار روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است و ماشین‌های خود را در ازاء بیت کوین می‌فروشد.

متن کامل این گزارش را با تیتر «توصیه‌های ایلان ماسک برای سرمایه‌گذاری در رمزارزها»‌ در اقتصادنیوز بخوانید.
این مطلب برایم مفید است
27 نفر این پست را پسندیده اند