به گزارش راشاتودی، سازمان اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد: تولید حامل‌های انرژی آمریکا در سال ۲۰۲۰ به میزان ۵ درصد کاهش داشته است.

سازمان اطلاعات انرژی آمریکا شب گذشته اعلام کرد که به خاطر شیوع ویروس کرونا تولید حامل‌های انرژی در آمریکا بیشترین افت سالانه خود در تاریخ این کشور را تجربه کرد و ۵ درصد کاهش یافت.

در گزارش این سازمان آمده است که سال گذشته میلادی تولید حامل‌های انرژی در آمریکا به کمتر از ۹۶ هزار تریلیون واحد گرمای انگلیسی رسیده است که نسبت به سال ۲۰۱۹، ۵ درصد پایین‌تر است.

این میزان کاهش تولید حامل‌های انرژی آمریکا در تاریخ تولید نفت و گاز این کشور بی سابقه بوده که اصلی‌ترین دلیل آن افت تقاضا برای انرژی ناشی از شیوع ویروس کرونا بوده است. 

سازمان اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش خود می‌افزاید، به خاطر کاهش حفاری‌ها ناشی از پایین آمدن قیمت نفت، تولید نفت آمریکا در سال ۲۰۲۰ روزانه یک میلیون بشکه در روز کاهش یافته است که این رقم هم در تاریخ صنعت نفت آمریکا بی سابقه بوده است.

آمریکا د رسال ۲۰۲۰ به طور متوسط روزانه ۱۱.۳ میلیون بشکه نفت تولید کرد که نسبت به متوسط ۱۲.۲ بشکه‌ای روزانه سال ۲۰۱۹، ۹۳۵ هزار بشکه در روز معادل ۸ درصد پایین تر بوده است. درست دو ماه پس از آنکه در سال ۲۰۲۰ تولید نفت آمریکا رکورد زد و به ۱۲.۸ میلیون بشکه در روز رسید، قیمت نفت در بازار جهانی در ماه مارس همان سال سقوط کرد و باعث شد تا تولید نفت در آمریکا هم کاهش یابد، به گونه‌ای که در ماه می رقم استخراج نفت آمریکا به ۱۰ میلیون بشکه در روز رسید.

طی سال گذشته همچنین تولید زغال سنگ در آمریکا هم بیشتری افت سالانه خود در تاریخ این کشور را تجربه کرد و ۲۵ درصد پایین آمد. تولید گاز آمریکا هم ۲ درصد در سال ۲۰۲۰ کاهش یافت. 

برخلاف کاهش تولید انرژی از حامل‌های فسیلی، اما تولید انرژی آمریکا در سال ۲۰۲۰ از منابع تجدیدپذیر ۲ درصد افزایش یافته است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند