سردار حسین سلامی روز یکشنبه در نشست قرارگاه امام رضا سپاه پاسداران با بیان اینکه مردم نقش بسیار برجسته‌ای در کنترل و پیشگیری کرونا دارند، گفت: اگر همه مردم به توصیه‌هایی که به شکل شبانه‌روزی از طریق رسانه‌ها توسط مقامات مسئول منتشر می‌شود و یا حتی مصاحبه‌هایی که خود مردم صورت می‌دهند، توجه داشته باشند ما بسیار سریع از گذرگاه‌های بحرانی این امواج طوفانی بیماری عبور خواهیم کرد و دوباره در مسیر سراشیبی خوب قرار خواهیم گرفت.

وی با بیان اینکه کادر درمانی به صورت شبانه‌روزی چندین ماه است که خستگی‌ناپذیر مانند روزهای اول، همه غیرت، انگیزه، باور، ایمان و اعتقاد خودشان را به صحنه آورده‌اند، خاطرنشان کرد: پزشکان، پرستاران و سایر کادر درمانی همه در تلاش هستند و با قامت برافراشته در مقابل این بیماری آرایش بسیار خوبی را گرفته‌اند و نتایج بسیار عالی را به دست آورده‌اند.

سرلشکرسلامی اضافه کرد: مهار فوتی‌های ناشی از این بیماری نشان دهنده این است که کادر درمانی ما به پیشرفت‌های بزرگی در عرصه پروتکل‌ها و روش‌های کنترل درمان رسیده است ولی این کافی نیست.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه نیروهای مسلح، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج مستضعفان با همه امکانات، بضاعت و توانمندی خود در صحنه حاضر است، خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله مردم هم مشارکت، اراده و انگیزه جدی را به نمایش خواهند گذاشت و ما با هم می‌توانیم روزها و فرداهای بسیار بهتری را تجربه کنیم.

وی ادامه داد: اکنون روزانه بیش از ۳۰۰ خانواده داغدار می‌شوند. البته ۳۰۰ طایفه و چندین خانواده به ازای هر یک فوتی مصیبت دیده و داغدار می‌شود و این کار سختی است که جامعه ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

سلامی افزود: توصیه اکید ما به برادران سپاه این است که همه امکانات خود را هم در امکانات درمانی در سطح بیمارستان و درمانگاه‌های سپاه و هم بسیج جامعه پزشکی ما برای اجرای موفق، مستمر و بسیار قوی و جدی طرح شهید سلیمانی به‌کار گیرند.

 فرمانده کل سپاه یادآور شد: طرح شهید سلیمانی در موج قبلی کرونا نشان داد که طرح موفقی است این بار هم دوباره ما در نقطه عزیمت بسیار جدی ایستاده‌ایم تا عزم و اراده مستحکمی را به نمایش بگذاریم.

وی  از پرسنل سپاه خواست آحاد نیروهای مقاومت و پایگاه‌های بسیج را مجدداً در خدمت طرح شهید سلیمانی قرار دهند و گفت: با مردم ارتباطات صمیمی و نزدیکی برقرار کنید و همه اقداماتی را که در شرایط گذشته تجربه کردید را تکرار کنید و با بهبود روش‌ها کار را ادامه دهیم تا بتوانیم به یاری خداوند و با کمک مردم دوباره مسیر این بیماری را به سمت زوال پیش ببریم.

فرمانده کل سپاه پاسداران عنوان کرد: البته واکسیناسیون هم به موازات این حرکت‌ها ادامه پیدا خواهد کرد و اگر فعالیت‌های ما در عرصه پیشگیری، درمان و واکسیناسیون این مساله به شکل خوب و کاملاً هماهنگی صورت بگیرد در آینده‌ای نزدیک، شاهد مهار این مسئله خواهیم بود چرا که کشور ما کشور بزرگی است.

سلامی با بیان اینکه ما امروز در یک نبرد بزرگ با کرونا قرار داریم، تصریح کرد: ما جنگ‌هایمان را چه با دشمنان خارجی و چه با فقر و بیماری فقط با مشارکت و جهاد شبانه‌روزی و مستمر توانستیم پشت‌سر بگذاریم این پدیده جدی و خطرناک است و نباید در مقابل آن کوتاه بیاییم، قرارگاه‌ها را کاملا فعال نگه دارید و در صحنه باشید.

وی ادامه داد: نکته دیگر این است که این بیماری تاثیرات اجتماعی دارد و روی اشتغال و معیشت مردم هم اثرگذار است. ما یک ملت مسلمان با احساسات و عواطف بسیار عمیق و ژرف انسانی و الهی هستیم که زندگی را به شکلی زیبا می‌دانیم که در آن همه آحاد مردم ما در آرامش و آسایش باشند و نمی‌توانیم در این فضای مستقل از شرایط محیط زندگی کنیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران یادآور شد: ما نمی‌توانیم شب را آرام پشت سر بگذاریم در حالی که احساس می‌کنیم در نزدیکی ما یا در دور دست افرادی وجود دارند که نیازمند هستند، همه چیز را باید تقسیم کنیم ما همانطور که در شادی مردم سهیم می شویم، ‌در مشکلات آنها هم شریک می‌شویم و ان‌شالله پرچم حل مشکلات معیشتی مردم را در این شرایط بر دوش می‌گیریم.

سلامی خطاب به فرماندهان و کارکنان سپاه گفت: کمک‌های مومنانه و ارائه امدادهای معیشتی به مردم، که رهبر انقلاب اسلامی در فرمایشات اخیرشان بسیار بر آن تاکید کردند را باز هم با جدیت، ادامه دهید. هرگز متوقف نشوید چرا که هنوز مسائل ما پابرجا است و برای حل آنها باید تلاش کنیم.

وی اظهار کرد: خیرین عزیز را به خدمت بگیرید و از ظرفیت‌های مردمی به خوبی استفاده کنید و ظرفیت‌های سپاه و بسیج هم استفاده کنید تا بتوانید به همه کسانی که امروز در کمبودهای معیشتی قرار دارند، امداد و کمک‌رسانی کنید.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: مقابله با کرونا امروز یک تکلیف و یک ماموریت است و ما باید بدون منت این خدمت را انجام دهیم، این لباسی که بر تن ما است لباس خدمت، فداکاری و آرزوها و آرمان‌های برای این مردم است بنابراین این مسئله را کاملاً جدی بگیرید و در دستور قرار دهید.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند