پایگاه ان‌اچ‌کی گزارش داد، در آستانه مذاکرات قریب‌الوقوع میان نخست وزیر ژاپن و رئیس جمهور آمریکا، دولت توکیو امروز (سه‌شنبه) تحریم‌ها علیه پیونگ‌یانگ را برای دو سال دیگر تمدید کرد.

به گزارش اسپوتنیک، ژاپن از سال ۲۰۰۶ میلادی تحریم‌های یکجانبه‌ای را علیه کره شمالی اعمال کرده است.

تمدید این تحریم‌ها پس از آن صورت گرفت که کابینه یوشیهیده سوگا، نخست وزیر ژاپن این اقدام را در آستانه انقضای این تحریم‌ها در تاریخ ۱۳ آوریل تایید کرد.

ژاپن تاکید دارد که این تحریم‌ها واکنشی به برنامه‌های اتمی و موشکی کره شمالی هستند. آنها تجارت با کره شمالی را ممنوع می کنند و مانع پهلو گرفتن کشتی‌های کره شمالی در ژاپن می شوند.

کره شمالی در مارس سال جاری میلادی دو آزمایش موشک بالستیک و کروز انجام داد. این پرتاب‌های موشکی نگرانی‌هایی را در بین تعدادی از کشورها به وجود آورد که خواستار رایزنی‌هایی در این خصوص در شورای امنیت سازمان ملل شدند.

ری پیونگ چول، مقام ارشد کره شمالی گفت، این آزمایشات موشکی حق یک کشور مستقل برای دفاع از خود در برابر تهدید نظامی آمریکا و کره جنوبی است.

انتظار می‌رود این آزمایشات موشکی اخیر کره شمالی جزء برنامه مذاکرات میان یوشیهیده سوگا و جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در واشنگتن در تاریخ ۱۶ آوریل باشد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند