سفارت آمریکا در ریاض با جانبداری از عربستان در این خصوص اعلام کرد: حملات اخیر حوثی‌ها به پادشاهی عربستان سعودی را محکوم می‌کنیم!

واشنگتن بدون اشاره به تداوم جنایت ائتلاف به سرکردگی سعودی به مردم مظلوم یمن، دفاع یمنی ها از خود را حمله به «زیرساخت‌های غیرنظامی و حیاتی» نامیده و از آن ابراز نگرانی کرده است.

شب گذشته نیروهای مسلح یمن بیانیه‌ای صادر و در آن اعلام کردند: به فضل خداوند نیروی موشکی و پهپادی توانست عملیات گسترده هجومی با ۱۴ پهپاد و ۸ موشک بالستیک را در مقیاس گسترده در خاک سعودی انجام دهد.

در این بیانیه آمده بود: در میان پهپادها و موشک‌هایی که در این عملیات تهاجمی گسترده مشارکت داده شد ،۱۰ پهپاد از نوع صماد ۳ و یک موشک ذوالفقار مورد استفاده قرار گرفت. در عملیات توازن بازدارنده ۶، شرکت آرامکو در بندر رأس التنوره و اهداف نظامی دیگر در منطقه الدمام و نیز پایگاه‌های نظامی در عسیر و جیزان با ۴ پهپاد از نوع ۲k و موشک‌های بدر مورد اصابت دقیق قرار گرفت.

در همین حال، فعالان عرب زبان در فضای مجازی فایل ویدئویی مربوط به عملیات شب گذشته نیروهای مقاومت یمن علیه مواضع نظامی و اقتصادی عربستان سعودی در شهرهای الدمام و الظهران را به صورت گسترده بارگذاری کردند.

فعالان سعودی با انتشار پست‌هایی اعلام کردند که برای نخستین بار یک جنگ واقعی را به چشم دیدند.

به دنبال عملیات اخیر نیروهای یمنی، حرکت هواپیماها در بسیاری از فرودگاه‌های عربستان سعودی هم چنان متوقف شده است.

این مطلب برایم مفید است
22 نفر این پست را پسندیده اند