وزیر دفاع آمریکا از ارائه بسته جدید نظامی به اوکراین در گامی جهت تقابل با روسیه خبر داده است.

یک روز پس از  تحریم‌های نظامی و مالی  آمریکا علیه روسیه، ایالات متحده  اعلام کرد که ۱۲۵ میلیون دلار کمک نظامی اضافی به اوکراین می‌دهد.

به نوشته وبگاه «دیفنس نت» سخنگوی پنتاگون گفت: «وزارت دفاع ایالات متحده بسته ۱۲۵ میلیون دلاری جدیدی را برای کمک به امور امنیتی اوکراین ارائه می‌کند.این بسته جدید برای کمک به اوکراین در حفظ تمامیت ارضی وهمچنین اطمینان از حفاظت از مرزهای خود است. این بودجه همچنین برای بهبود سازگاری عملیاتی اوکراین با ناتو استفاده خواهد شد.»

پیش از این «لوید آستین » وزیر دفاع ایالات متحده در گفت‌وگوی تلفنی با «آندری تاران» وزیر دفاع اوکراین، گفته بود که ایالات متحده متعهد به تقویت نیروهای مسلح اوکراین است تا به این کشور کمک کند از خود برابر روسیه دفاع کند. لوید آستین اعلام کرده که  موافق ارسال سلاح به اوکراین است.

«جو بایدن»  رئیس جمهور آمریکا تاکید کرده  که واشنگتن هرگز «تهاجم روسیه علیه اوکراین» و الحاق شبه جزیره کریمه به این کشور را نخواهد پذیرفت. بایدن مدعی شده است که آمریکا در کنار اوکراین و مقابل روسیه خواهد ایستاد.

این در حالی است که نخست وزیر روسیه در سالگرد الحاق کریمه به کشورش گفت این منطقه تا ابد بخشی از خاک این کشور باقی خواهد ماند. «دیمیتری مدودوف» نخست وزیر روسیه در مراسمی به مناسبت پنجمین سالگرد الحاق کریمه به روسیه، گفت، ساکنان این شبه جزیره با برگزاری همه‌پرسی تصمیم مهمی گرفتند تا به بخشی از روسیه مبدل شوند.

اوکراین  چندی قبل از کمک‌ نظامی چند صد میلیون دلاری آمریکا به کشورش شامل خودروهای زرهی، پهپاد و موشک‌های ضد تانک، خبر داد.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند