کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی گزارش داد که بنیامین نتانیاهو اولین نشست راهبردی با مقامات امنیتی کابینه را امروز درباره موضع اسرائیل در توافق هسته ای ایران برگزار خواهد کرد.

این منبع اظهار داشت که وزرا و روسای سرویس های امنیتی از جمله «بنی گانتس» وزیر دفاع، «گابی اشکنازی» وزیر امور خارجه ، «یوسی کوهن» رئیس موساد و «میر بن شبات» مشاور امنیت ملی اسرائیل در این جلسه شرکت خواهند کرد.

کانال ۱۲ افزود: سایر موضوعات از جمله جلوگیری از موقعیت یابی ایران در یمن، عراق و سوریه و همچنین نظارت دقیق و شفاف بر همه تأسیسات هسته ای ایران هم در این نشست بررسی خواهد شد.

ابراز نگرانی دولت رژیم صهیونیستی درباره فعالیت های هسته ای مسالمت آمیز جمهوری اسلامی ایران در حالی است که اسراییل در حال گسترش دیمونا تنها کارخانه ساخت بمب اتمی منطقه است.

گروه بین المللی مواد شکاف پذیر عکس های ماهواره ای را تایید کرد که اقدامات جدید ساختمانی در مرکز غیرقانونی تحقیقات و نیروگاه هسته ای «دیمونا» در صحرای نقب را تاکید می کنند.

این گروه بین المللی اعلام کرده است که «کار ساخت و ساز درمجاورت راکتور هسته ای دیمونا و ایستگاه پردازش مجدد آن درحال انجام است.

به گفته این گروه بین المللی، این اقدامات غیرقانونی که از اواخر سال ۲۰۱۸ شروع شده و همچنان اهداف آن مبهم است درمرحله کنونی در یک منطقه بزرگ حفاری شده متمرکز است که طول آن حدود۱۴۰ متر  عرض آن حدود ۵۰ متر می‌باشد.

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند