«مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق، عصر امروز (دوشنبه)، به حادثه حمله راکتی به پایگاه نظامیان آمریکایی در فرودگاه بین‌المللی اربیل واکنش نشان داد.

منابع عراقی، شامگاه روز گذشته، از شنیده شدن صدای چند انفجار در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی اربیل در شمال عراق خبر دادند که خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع امنیتی در این خصوص گزارش داد، راکت‌ها یک پایگاه آمریکا در این فرودگاه راه هدف قرار داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، نخست‌وزیر این کشور، حمله یادشده را «اقدامی تروریستی» و با هدف «ایجاد هرج و مرج» و به منظور «پیچیده کردن» اوضاع عراق خواند و گفت که انجام این اقدام با تلاش‌های دولت این کشور برای آرام کردن اوضاع و دور کردن کشور از درگیری‌ها همزمان شده است.

مصطفی الکاظمی در ادامه اعلام کرد که دستور داده است تا در اقدامی مشترک با دولت منطقه کردستان عراق تحقیقی به منظور دستگیری عاملان این حمله آغاز شود.

ساعاتی پس از انتشار خبر حمله راکتی دیشب، گروه عراقی تازه تأسیس موسوم به «سرایا اولیاء الدم»، با بیان اینکه اشغالگران آمریکایی در هیچ جای عراق امنیت نخواهند داشت، مسئولیت حمله یادشده را برعهده گرفت.

ائتلاف آمریکایی موسوم به ضد داعش نیز پس از این حمله راکتی اعلام کرد که یک پیمانکار غیر‌آمریکایی در این حادثه کشته شده است و  پنج تن از جمله یک سرباز آمریکایی زخمی شده‌اند؛ اما سپس اعلام شد که علاوه بر کشته شدن یک پیمانکار غیر آمریکایی، نُه نفر در این حمله زخمی شده‌اند.

بیانیه ائتلاف آمریکایی در حالی صادر شد که برخی منابع آمریکایی گزارش دادند که چهار راکت به پایگاه تحت فرمان آمریکا در فرودگاه اربیل اصابت کرده است.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند