به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع؛ امیر سرتیپ حاتمی در دیدار با دبیر اتحدیه انجمن‌های اسلامی شبه قاره هند و جمعی از دانشجویان ایرانی مقیم هند با تجلیل از دانشجویان جوان علاقمند به علم و دانش ایرانی تصریح کرد: جوانان برومند ایرانی ثابت کردند در به دست آوردن علم و دانش و فناوری و کسب قله‌های پیشرفت از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنند و همواره پیشرو و پیشگام بوده‌اند.

سرتیپ حاتمی بایادآوری حدیث گهربار پیامبر گرامی اسلام (ص) که می فرمایند، "اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد" اظهار داشت، با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به دست معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام رضوان الله تعالی علیه روح "خودباوری"، "خود اتکایی" و "ما می‌توانیم" بر جوانان برومند این سرزمین مستولی شد و امروز خدا را شاکریم که در تمامی زمینه‌های علم و دانش و پیشرفت بر ظرفیت‌های داخلی و بومی خود استوار هستیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مصداق بارز پیشرفت‌های خیره کننده در حوزه‌های مختلف را دستیابی به فناوری‌های پیشرفته دفاعی در حوزه رزم زمینی، هوایی، دریایی و پدافندی، الکترونیک و پرتابگرهای ماهواره دانست و تصریح کرد: ماهواره بر "ذوالجناح" نمونه بارز تلاش جوانان دانشمند ایران اسلامی بود که با سوخت ترکیبی توانست قدرت علمی جمهوری اسلامی ایران به اثبات رساند.

وی با بیان اینکه رهبر فرزانه انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب، جوانان را نقطه اتکال و امید آینده ایران اسلامی عنوان کردند، گفت: امیدواریم شاهد حضور جوانان عزیز در سنگرهای مختلف علمی و فناوری باشیم چرا که نقش جوانان نقش موثری در بالندگی تمدن نوین اسلامی دارند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به دعوت رسمی وزیر دفاع هند و به منظور شرکت در اجلاس وزاری دفاع کشورهای حاشیه اقیانوس هند  سه شنبه هفته گذشته به این کشور سفر کرده است.  

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند