به نقل از شبکه الجزیره، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در سخنانی درباره گفت‌وگو با ایران گفت: ایالات متحده هنوز هیچ تماسی با ایرانی‌ها نگرفته است و پیش از تماس مستقیم با آنها با کنگره و هم‌پیمانان آمریکا در این باره گفت‌وگو خواهد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ما آماده از سرگیری مسیر دیپلماسی هستیم اگر ایران به تعهدات خود در توافق هسته‌ای بازگردد. اگر ایران به شکل کامل به تعهدات خود در توافق هسته‌ای بازگردد ما نیز آماده‌ایم که این کار را انجام دهیم.

او همچنین گفت: ما تلاش می‌کنیم تا این توافق را با شامل شدن پرونده‌های دیگری از جمله موشک‌های بالستیک ایران و گروه‌های نیابتی ایران در منطقه، مستحکم‌تر شود.

درخواست آمریکا برای بازگشت به توافق هسته‌ای در حالی از سوی مقامات کاخ سفید تکرار می‌شود که این آمریکا بود که در دوران ترامپ از توافق هسته‌ای که در شورای امنیت به شکل یک سند رسمی بین المللی درآمده بود، خارج شد و تحریم‌های ظالمانه‌ای را علیه ایران وضع کرد.

جمهوری اسلامی ایران هرگونه بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای را در شرایطی موثر می‌داند که تمامی تحریم‌های وضع شده با عناوین مختلف علیه ایران، لغو گردد.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند