بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی با ادامه فعالیت سامانه بارشی در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، جنوب اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، همدان، مرکزی، نیمه غربی اصفهان، شمال فارس، شمال بوشهر، زنجان، قزوین ،البرز، تهران و سمنان بارش برف و باران روی می‌دهد.

در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان نیز بارش پراکنده باران و در ارتفاعات این استانها بارش برف روی می‌دهد.

شنبه بارش در مناطقی از آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، نیمه شمالی فارس، بوشهر، زنجان، قزوین، البرز، تهران، یزد، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، گیلان، مازندران، گلستان، سمنان و خراسان شمالی ادامه دارد.

از بعدازظهر شنبه به تدریج از بارندگی در نیمه غربی کشور کاسته شده و فعالیت این سامانه بارشی یکشنبه در شمال شرق بوده و به تدریج در اواخر وقت از کشور خارج می‌شود. امروز در اردبیل مناطقی از گیلان،  ایلام و خوزستان ورزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. فردا سرعت وزش باد در سطح کشور افزایش یافته و در استان‌های البرز، تهران، قم، مرکزی، اصفهان، یزد، خراسان جنوبی، فارس،کرمان و سیستان و بلوچستان شدید است.

یکشنبه نیز در استان‌های تهران به ویژه در جنوب استان، البرز، سمنان و خراسان رضوی با وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. بر اساس اعلام سازمان هواشناسی امروز و فردا با توجه به افزایش بارش برف همراه با وزش باد در شمال غرب و غرب به ویژه مناطق مرتفع و کوهستانی همچنین ارتفاعات البرز مرکزی و غربی و زاگرس مرکزی کولاک برف و در مناطق کوهستانی البرز مرکزی خطر وقوع بهمن پیش‌بینی می‌شود. همچنین دمای هوای استان های ساحلی دریای خزر از امروز تا یکشنبه 6 تا 10 درجه و در شمال غرب و غرب بین 5 تا 8 درجه کاهش خواهد یافت.

این مطلب برایم مفید است
95 نفر این پست را پسندیده اند