با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰، جریان اصولگرایی همه چیز را به نفع خود می‌بیند. شرایط سیاسی و اقتصادی، مشکلات معیشتی و اجتماعی و رویکردهای شورای نگهبان کار را به جایی رسانده که بسیاری از تحلیل گران برگزاری یک انتخابات سرد را پیش بینی می‌کنند. تجربه سیاسی در ایران نشان داده که برگزاری انتخابات به این شکل زمینه را برای پیروزی یک اصولگرا فراهم خواهد کرد. هر چند اصولگرایان همچنان از مشکل و دغدغه وحدت و فرار از چندپارچه بودن رنج می‌برند.

سید کمال‌ سجادی، فعال سیاسی اصولگرا،در این‌ باره اظهار کرد: اصولگرایان در دهه ۹۰ دو تجربه مشخص درباره نحوه شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری داشتند. در سال ۹۲ با چند کاندیدا شرکت کردیم و به همین دلیل رأی‌هایمان که اتفاقاً کم هم نبود، چندپاره شد و رقابت را به رقیب باختیم. اما در خلال انتخابات سال ۹۶ آقای قالیباف چند روز مانده به رأی‌گیری به نفع آقای رئیسی کنار رفت و همه پشت سر کاندیدای واحد قرار گرفتند که نتیجه‌اش به ثبت رسیدن ۱۶ میلیون رأی به نام کاندیدای اصولگرا شد.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری در ادامه گفت: به نظر می‌رسد عقلای قوم از ناکامی در سال ۹۲ و نتیجه کسب‌شده در سال ۹۶ درس گرفته‌ باشند و تلاش‌های لازم را برای اتحاد و معرفی کاندیدای واحد به کار گیرند. در همین راستا جامعه روحانیت مبارز شورای وحدت را تشکیل داده است و بسیاری از احزاب هم بنا را بر همکاری گذاشته‌اند. به همین دلیل امید زیادی داریم تا نامزدهای اصولگرایی به نفع کاندیدای شاخص کنار بروند.

او ادامه داد: درباره اینکه آقای رئیسی به انتخابات ورود کند یا نه هنوز نمی‌توان چیزی گفت، اما اگر ایشان صلاح را در کاندیداتوری بداند، به طور حتم مشکل حل می‌شود و همه از ادامه رقابت انصراف خواهند داد. اما اگر ایشان نیاید، انواع و اقسام کاندیداهای بلندقد و کوتاه‌قد وارد صحنه خواهند شد تا خودشان را در معرض رأی مردم قرار دهند.

این فعال سیاسی اصولگرا توضیح داد: مشخصاً درباره آقای قالیباف هم شاید اظهارنظرات زیادی مطرح شود، اما با در نظر گرفتن اینکه ایشان یک بار به نفع آقای رئیسی کنار کشیده است، می‌توانیم امیدوار باشیم این بار هم کنار بکشد تا همه اصولگراها تمام‌قد برای رئیس‌جمهور شدن آقای رئیسی تاثیرگذاری مثبتی داشته باشند.

سید کمال سجادی در پایان گفت: اتحاد برای اصولگرایان به قدری واجب است که کوتاهی در راه یکی شدن به هیچ وجه توجیه‌پذیر نخواهد بود.

این مطلب برایم مفید است
60 نفر این پست را پسندیده اند