به گزارش خبرگزاری «نووستی»، "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه عصر روز چهارشنبه در نشستی با اعضای کابینه دولت، دستور داد تا از هفته آینده واکسیناسیون گسترده شهروندان روس علیه ویروس کرونا آغاز شود.

پوتین در نشست گفت: «واکسن ما برای حمل و نقل به هیچ شرایط غیرمعمولی، مانند دمای ۵۰- یا ۷۰- نیاز ندارد. همه چیز برای ما در این زمینه بسیار راحت‌تر و موثرتر است و این کار قابل انجام است، بنابراین من از شما می خواهم که از هفته آینده واکسیناسیون گسترده برای کل جمعیت کشور را شروع کنید و یک برنامه مناسب در این زمینه تهیه کنید.»

رئیس جمهوری روسیه همچنین یادآور شد که واکسن روسی علیه ویروس کرونا در جهان بهترین است و این واقعیت اکنون و در عمل ثابت شده است. به گفته وی، داروهای دیگر از این نوع، این سطح از محافظت در برابر عفونت و این درجه از ایمنی را نشان نداده‌اند.

در رابطه با دستور رئیس جمهور پوتین، "تاتیانا گالیکووا" معاون نخست وزیر روسیه نیز در این نشست، آمادگی دولت برای انتقال به سطح گسترده‌تر واکسیناسیون برای مقیاس بزرگتری از مردم از ماه ژانویه تا فوریه را اعلام کرد.

به گفته وی، در حال حاضر یک هزار و 333 مرکز واکسیناسیون در سراسر کشور وجود دارد و  حدود 600 هزار دوز واکسن کرونا ویروس طی هفته جاری به مناطق روسیه تحویل داده شده است.

علاوه بر این ، معاون نخست وزیر از کاهش شیوع بیماری کووید-19 در روسیه از 19.9 درصد به سطح 15.6 در هر 100 هزار نفر در روز خبر داد که گویای تثبیت اوضاع است.

 "میخائیل موراشکو" وزیر بهداشت روسیه نیز به تمامی مناطق این کشور دستور داد تا برای اجرای دستور رئیس جمهور، تعداد مراکز واکسیناسیون برای آماده سازی شرایط واکسیناسیون در مقیاس گسترده‌تر علیه عفونت ویروس کرونا را افزایش دهند تا شهروندان به راحتی امکان دسترسی به این مراکز را داشته باشند.

علاوه بر این، در خبر دیگری گزارش شده که وزارت بهداشت روسیه واردات و استفاده از واکسن‌هایی که در خاک فدراسیون روسیه به ثبت دولتی نرسیده باشند، از جمله واکسن آمریکایی فایزر "Pfizer"توسط کلینک‌های خصوصی را ممنوع اعلام کرده است. این واکسن تاکنون چندین مورد مرگ بعد از تزریق آن را در کشورهای مختلف در پی داشته است.

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند