سردار حمید هداوند روز سه شنبه بیان داشت: در پی ساماندهی انبارهای کالا در جنوب تهران، کارآگاهان پایگاه جنوب پلیس امنیت اقتصادی تهران موفق شدند سه انبار بزرگ کالا را که مقدار فراوانی اقلام مصرفی و مورد نیاز مردم در آن دپو و جمع آوری شده بود،  شناسایی کنند.

وی تصریح کرد: با شناسایی هویت مالک انبارها نتیجه تحقیقات به مرجع قضائی منعکس و چهاردهم دی ماه تیمی از کارآگاهان به همراه مقام قضائی و نماینده سازمان صمت از داخل انبارها بازدید کردند.

جانشین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه در بازرسی از داخل انبار ها  ۵۹ هزار و ۹۷ حلقه لاستیک سبک و سنگین،  سه میلیون و ۴۲۵ هزار کیلو برنج وارداتی، ۷۱ هزار و ۶۵۰ کیلو  پودر شیر خشک و ۱۰۰ تن شکر احتکار شده کشف شد، افزود: با دستور قضائی هر سه انبار پلمب شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در این رابطه ۳ متهم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند،  عنوان کرد: کارشناسان ارزش اموال احتکار شده را بیش از ۴۸ میلیارد تومان برآورد کرده اند.  

دستگیری سارق لوازم داخل خودرو شرق تهران 

 رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق لوازم و محتویات خودرو خبر داد و گفت: ۶ فقره سرقت کشف شد.  

سرهنگ کارآگاه سعید مجیدی بیان داشت: یکی از شهروندان با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفته و اعلام می دارد خودرو خود را مقابل درب منزل پارک کرده و پس از مراجعه مشاهده می کند درب خودرو باز و کلیه لوازم و محتویات خودرو و سیستم صوتی حرفه ای خودرو به ارزش ۲۰ میلیون تومان به سرقت رفته است.

وی عنوان کرد: با وصول پرونده به پایگاه چهارم پلیس آگاهی اکیپی از کارآگاهان سریعاً به محل سرقت اعزام و برای کشف سرنخ و رد پایی از سارق، تحقیقات میدانی انجام و متوجه می شوند یکی از همسایگان توانسته روز سرقت پلاک خودرو سارقان که یک پژو ۲۰۷ نوک مدادی بوده را یادداشت کند. با استعلام شماره پلاک هویت مالک به نام شهلا برای کارآگاهان هویدا می شود.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی ابراز داشت: با کشف اولین سرنخ کارآگاهان تحقیات خود را برای شناسایی هویت سارق متمرکز می کنند و متوجه می شوند خودرو شاکی در روز سرقت در اختیار پسرش به نام رسول بوده که با استعلام سوابق کیفری رسول مشخص می گردد وی فردی سابقه دار و از سارقان حرفه ای لوازم و محتویات داخل خودرو است که نتیجه تحقیقات به نظر مقام قضایی رسیده و حسب دستور صادره دستگیری متهم در دستور کار قرار می گیرد.

مجیدی گفت: با تلاش کارآگاهان محل اختفای متهم شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر می شود. رسول در بازجویی به سرقت ارتکابی معترف بوده و اظهار داشت علاوه بر سرقت از مال باخته پنج فقره سرقت مشابه نیز انجام داده است که با شناسایی سایر مال باختگان پرونده به دادسرا ارسال و متهم با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شد.

دستگیری سارق با هوشیاری مالک مغازه ساعت فروشی 

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از کشف سرقت ۲ میلیارد تومانی منزلی در شمال تهران خبر داد و گفت: با هوشیاری مالک مغازه ساعت فروشی، یکی از متهمان پرونده دستگیر شد.  

سرهنگ جلیل موقوفه ای بیان داشت: مردی ۷۰ ساله سیزدهم دی ماه به کلانتری۱۶۳ ولنجک مراجعه و اظهار داشت، برای نظافت منزلش با یک شرکت خدماتی- نظافتی تماس گرفته  و این شرکت، خانمی را برای نظافت به منزلش فرستاده است.

وی عنوان کرد: مال باخته ادامه داد، خانمی حدودا ۳۵ ساله پس از گذشت مدتی برای نظافت به خانه وی مراجعه و پس از کمی نظافت، آبمیوه ای را آماده و ضمن اینکه خودش نیز یک لیوان می نوشد لیوان دیگر را به من تعارف می کند و دیگر چیزی متوجه نشدم. با مراجعه پسرم به خانه من را بی هوش پیدا می کند و متوجه می شود کلیه اموال با ارزشم از منزل سرقت شده است.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ  با اشاره به اینکه شاکی اظهار داشت به مدت ۲۴ ساعت بی هوش بوده اموال سرقتی ۲۰ میلیارد ریال ارزش دارد،   افزود: در تحقیقات پلیسی مشخص شد شرکت خدماتی صوری بوده  و احتمال همکاری مدیر عامل شرکت با نظافتچی وجود دارد.

سرهنگ موقوفه ای توضیح داد: مال باخته مجددا صبح روز گذشته  پانزدهم دی ماه با کلانتری تماس و اظهار داشت: آقایی که مدعی است فروشنده یک ساعت فروشی است اظهار می کند، فردی به مغازه ساعت فروشی اش مراجعه و یک ساعت لوکس و گران قیمت از یک برند خاص را برای فروش به وی ارائه داده است. رفتار مشتری به نظرش مشکوک بوده و با توجه به این که مشخصات خریدار اولیه ساعت در سایت فروش شرکت ثبت شده با خریدار اصلی آن تماس گرفته است.

وی اضافه کرد: در ادامه تحقیقات پلیسی هویت و مخفیگاه فروشنده ساعت شناسایی و با هماهنگی های قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر شد.

سرهنگ موقوفه ای با اشاره به اینکه متهم در کلانتری به صراحت به جرم ارتکابی اعتراف کرد، گفت: به همراه خواهرم تصمیم به تاسیس شرکت صوری گرفته ایم و بعد از تماس مشتریان و اعزام نظافتچی که همسرم می باشد با بی هوش کردن صاحبخانه در یک فرصت زمانی کم کلیه اموال با ارزش و قیمتی موجود در منزل را سرقت می کردیم.

بنابراین گزارش، تحقیقات پلیسی برای دستگیری متهمان دیگر پرونده و کشف جزئیات آن و سایر جرایم مشابه ادامه دارد.

پلمب ۳ واحد صنفی در اجرای محدودیت های کرونایی 

پلیس تهران اعلام کرد: با تلاش ماموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی در ۲۴ساعت گذشته از هزار و ۶۶۲ واحد صنفی بازدید و سه واحد صنفی متخلف با دستور قضائی، پلمب شد.  

به گزارش پلیس، روز گذشته ماموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی و پایگاه های ۱۱ گانه پلیس امنیت پایتخت در قالب تیم های نظارتی با همکاری اداره بهداشت و سازمان صمت در سطح شهر تهران در راستای ارتقای امنیت اجتماعی و سلامت عمومی مردم و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و با توجه به محدودیت های اعمال شده، از واحد های صنفی نقاط مختلف پایتخت بازدید کردند.

گفتنی است، در این طرح، پلیس از هزار و ۶۶۲ واحد صنفی بازدید شد و ۲۸متصدی متخلف واحدهای صنفی اخطار کتبی دریافت کردند.   همچنین، با هماهنگی های قضائی، ۳ واحد صنفی که هیچ توجهی به پروتکل های بهداشتی نداشته و سلامت جامعه را به خطر انداخته بودند، پلمب شد.

در این گزارش آمده است، به ۳ هزار و ۳۹۵ مراجعه کننده به واحد های صنفی که بدون ماسک در این واحد ها نیز حضور داشتند، تذکر لسانی استفاده از ماسک داده شد.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند