یک مقام دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی گفته که این رژیم با بازگشت به توافق هسته‌ای برجام در هر شرایطی مخالف است. 

یک مقام دفتر «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در توضیح درباره اظهارات سفیر این رژیم در آلمان گفت که تل‌آویو با هر گونه بازگشت به توافق هسته‌ای ایران مخالف است. 

این مقام به روزنامه جروزالم‌پست گفت: «اسرائیل به صراحت گفته که تحت هیچ شرایطی بازگشت به این توافق بد نباید اتفاق بیفتد.»

«جرمی ایساخاروف» سفیر رژیم صهیونیستی در آلمان چهارشنبه هفته گذشته در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه از طرح آلمان برای توسعه برجام به یک توافق امنیتی گسترده‌تر در دوران ریاست‌جمهوری «جو بایدن» رئیس‌جمهور منتخب ایالات متحده استقبال کرده بود.

وی پیشنهاد اخیر «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان برای ارزیابی مجدد برجام در دوران ریاست‌جمهوری بایدن را «گامی در مسیر درست» توصیف کرد.

ماس چندی قبل‌تر در مصاحبه با نشریه «اشپیگل» در خصوص بازگشت بایدن به برجام تأکید کرده بود که بازگشت به شکل کنونی برجام کافی نیست و به نوعی توافق هسته‌ای مضاعف که با منافع آلمان همخوانی داشته باشد، نیاز است.

وزیر خارجه آلمان با به میان آوردن بحث‌ موشکی ایران، خواستار پرداخته شدن به این مسئله در توافق جدید هسته‌ای با ایران شد و گفت: «ما خواستار آن هستیم  که ایران هیچ سلاح هسته‌ای نداشته باشد، همچنین برنامه موشک بالستیکی نداشته باشد که کل منطقه را تهدید کند و همچنین نقش دیگری متفاوت از نقش فعلی در منطقه داشته باشد. ما به چنین توافقی نیاز داریم زیرا به ایران اعتماد نداریم».

مقام مورد استناد جروزالم‌پست گفته اظهارات ایساخاروف سوءتعبیر شده و منظور او این بوده که برجام غیرقابل پذیرش است.

او گفت: «بر خلاف برداشت‌های حاصل‌شده از اظهارات سفیر اسرائیل در آلمان، اسرائیل اعتقاد راسخ دارد که بازگشت به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ نباید اتفاق بیفتد. این توافق از اساس معیوب است.»

رژیم صهیونیستی تنها دارنده سلاح‌های هسته‌ای در منطقه غرب آسیا به شمار می‌رود. این رژیم ایران را به تلاش برای دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای متهم کرده است. 

این مطلب برایم مفید است
314 نفر این پست را پسندیده اند