سرهنگ عین الله جهانی گفت: بزودی و تا پایان امسال پس از اتمام طرح ترخیص موتورسیکلت های توقیفی، طرح ترخیص خودروهای توقیفی نیز اجرا می شود.

وی با بیان اینکه طرح ترخیص موتورسیکلت های توقیفی تا ۱۷ دی ماه ادامه دارد، گفت: علل عدم ترخیص خودروهای توقیفی مورد بررسی قرار می گیرد که چرا تا کنون صاحبان آنها برای ترخیص خودروها اقدام نکرده اند. این خودروها زیر برف و باران دچار استهلاک شده اند، بعد از بررسی این مساله شرایط لازم برای ترخیص خودروها از طریق رسانه ها اعلام می شود تا صاحبان این خودروها برای تحویل وسائل نقلیه خود اقدام کنند. 

معاون اجتماعی پلیس راهور ادامه داد: مدت زمان توقیف این خودروها برابر قانون مشخص است، براین اساس علت عدم ترخیص آنها برای ما مبهم است به همین دلیل این طرح در آینده ای نزدیک اجرا می شود.

سرهنگ جهانی افزود: از خودروهایی که بیش از یک سال در پارکینگ ها هستند، تحت عنوان اموال بلاصاحب یاد می شود، برابر مقررات و احترامی که پلیس برای اصل مالکیت و اموال مردم قائل است قبل از اینکه این وسائل تقلیه به سمت و سوی اسقاط و تحویل به سازمان ها و مراجع ذی ربط سوق یابد، شرایطی فراهم می کنیم تا صاحبان این خودروها اموال خود را تحویل بگیرند.

به گفته وی در صورت عدم مراجعه افراد برای ترخیص خودروها، پلاک آنها فک پلمب خواهد شد.

وی درباره عمده دلایل توقیف این خودروها افزود: بخشی عمده دلایل توقیف این خودروها تخلفات رانندگی است، آن هم تخلفات جرحی و فوتی یا بنا به دلایلی از سوی سایر پلیس های تخصصی اعم از کلانتری، آگاهی و مواد مخدر به دستور قضائی توقیف شده اند.

سرهنگ جهانی در مورد ترخیص موتورسیکلت ها و بازگشت اموال شخصی شهروندان گفت: اموال و دارایی مردم مدت هاست داخل پارکینگ ها متوقف باقی مانده و به این دلیل دچار آسیب جدی شده و علاوه بر این شهروندان هزینه زیادی را متحمل می شوند، بنابراین برای جلوگیری از بروز ضرر و زیان احتمالی اجرای طرح ویژه در دستور کار قرار گرفت. بر همین مبنا فرماندهی پلیس راهور ناجا مصوبه اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی  را ابلاغ و با تدابیر عملیاتی، اجرای این طرح آغاز شد.

وی ادامه داد: در این طرح ویژه شهروندان دو ماه فرصت دارند تا با ارائه مدارک و مستندات خود به دفاتر پلیس +۱۰ موتورهای خود را از توقیف پارکینگ درآورند. ضمن اینکه به منظور تشویق شهروندان برای مشارکت در این طرح برایشان تسهیلات و امتیازهایی نیز در نظر گرفته شده است.

به گفته جهانی، با هماهنگی انجام شده هزینه پارکینگ موتور سیکلت مانند تعرفه سال ۹۴ است و اگر فردی وسیله نقلیه اش خلافی دارد و باید جریمه بپردازد اما نمی تواند پرداختش کند، نگران نباشد چون می تواند همزمان با ترخیص موتورسیکلت توقیفی جریمه خود را تقسیط کرده و این مبلغ را ماهیانه در طول یکسال پرداخت کند.

معاون اجتماعی پلیس راهور گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده، ارائه خدمات ترخیص موتور های توقیفی با رعایت همه شیوه نامه و پروتکل های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا و رعایت فاصله اجتماعی انجام شده و در صورت ارائه مدارک مورد نیاز از سوی مالکان، وسیله نقلیه توقیفی در کمتر از یک ساعت در اختیار مالکان قرار می گیرد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند