بنا بر گزارش وبگاه صهیونیستی «عاروتص شوع»، مک انانی روز گذشته در پایان کنفرانس خبری خود از نوع پوشش برخی رسانه‌هایی که دولت ترامپ به آنها رسانه‌های «اخبار جعلی» می‌گوید، انتقاد کرد و گفت: «خوشا به حال آنهایی که همواره حقیقت ماجرا و نه اطلاعات نادرست روسیه را پوشش می‌دهند».

طبق این گزارش، اشاره مک انانی به ماجرای امور مالیاتی «هانتر بایدن» پسر «جو بایدن» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا است که ماههاست ترامپ اتهاماتی را علیه وی مطرح می‌کند.

خبرنگار سی ان ان نیز در پاسخ به این اتهامات مک انانی به رسانه‌ها گفت: «کیلی، ریاکاری نیست که بقیه را به دروغ‌پراکنی و جعل اطلاعات متهم می‌کنی و این در حالی است که خودت هر روز دروغ‌پراکنی می‌کنی؟»

سخنگوی کاخ سفید بدون آنکه پاسخی به این اظهارات خبرنگار سی ان ان بدهد، سالن کنفرانس خبری را ترک کرد.

آکوستا در سالهای اخیر تبادلات بسیار جنجالی و داغی با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا داشته است.

اندکی پس از انتخاب ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا پس از آنکه ترامپ گزارش سی ان ان درباره اینکه هکرهای روسی اطلاعات حساسی درباره ترامپ در اختیار دارند را رد کرد، با آکوستا دچار درگیری لفظی شد.

آکوستا اصرار داشت در آن جلسه از ترامپ سؤال کند و ترامپ در پاسخ فریاد زد و گفت: «انقدر گستاخ نباش. شما اخبار جعلی هستید».

ترامپ بارها به آکوستا توهین کرده و او را با الفاظی چون «فرد گستاخ و هولناک» توصیف کرده است و چندین بار نیز تأکید کرده است: «سی ان ان باید از خود به خاطر داشتن نیرویی مثل تو شرمسار باشد. تو فرد گستاخ و وحشتناکی هستی و نباید برای سی ان ان کار کنی».

کاخ سفید پس از جنجال‌هایی که با این خبرنگار سی ان ان داشت، مجوز خبرنگاری آکوستا را لغو کرد و سی ان ان نیز با طرح شکایت از کاخ سفید، تأکید کرد که لغو مجوز خبرنگاران خلاف قوانین است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند