رضا تقی‌پور نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، درباره قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران اظهار داشت: برجام، فرجام خوبی نداشت و یک‌بار دیگر مردم ایران بدقولی‌ها و عهدشکنی‌های غربی‌ها و به ویژه آمریکا را شاهد بودند، اگرچه ریشه اصلی این موضوع به نادیده گرفتن هشدارها و توصیه‌های مقام معظم رهبری در شروط نه‌گانه به تیم مذاکره‌کننده بازمی‌گردد، اما متأسفانه مجریان مذاکرات توجه لازم را به هشدارهای معظم‌له نداشتند.

وی افزود: برجام در عمل منجر به از دست دادن فرصت‌ها و توانایی‌های کشورمان شد؛ ملت ایران هم آسیب‌های برجام را متحمل شده و زندگی‌شان دچار سختی و مشقت شد. 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ‌متأسفانه هیچ پاسخ مناسبی به عهدشکنی‌های آمریکا واروپایی‌ها در برجام نشده است و عملا این موضوع تبدیل به یک قاعده شده بود که آنها به تکالیف و وظایفشان عمل نکرده و آنها را نقد می‌کردند و دولت هم هیچ عکس‌العملی نسبت به این اقدام آنها انجام نداده بود.

وی گفت:‌ طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها تأکید دارد که اگر قرار باشد عهدشکنی‌ها و نقض پیمان‌ها ایالات متحده آمریکا و اروپا ادامه پیدا کند، جمهوری اسلامی هم پایبند به تعهدات خود در برجام نبوده و در گام‌های بعدی برای صیانت از حقوق ملت ایران در حوزه دانش و علوم فناوری و هسته‌ای اقدام کرده و مهمتر از همه این موضوعات، علیه تحریم‌های ظالمانه‌ای که سالهای به ملت ما تحمیل شده است اقدام قاطعی را انجام خواهد داد. 

تقی‌پور تصریح کرد: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران به موقع بوده است، ‌البته عده‌ای تلاش کردند در کنار تحریم، تحریف را هم مجدداً به کارگیرند و شایسته مسئولین اینگونه نیست که به مصوبه مجلس که در راستای منافع ملی است نگریسته و با آن برخورد سیاسی کنند. 

وی تأکید کرد:‌ مسئولین باید از قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها استفاده کرده و از نقض تعهدات غربی‌ها در برجام درس عبرت بگیرند ضمن اینکه باید با مردم کشورمان هم صادقانه سخن بگویند. 

وزیر ارتباطات دولت دهم گفت:‌ جدیت مردم و مسئولین در مطالبه حقوق و حقوق از طرف مقابل و آنهایی که متعهد به برخی وظایف بودند بایستند ضمن اینکه اصرار ر منافع ملی می‌تواند تحریم‌ها را روزبه‌روز سست‌تر کرده و درنهایت از بین برود تا ان‌شاءالله حقوق هسته‌ای ایران با قانون طرح اقدام راهبردی که در مجلس یازدهم به تصویب رسید محقق شود.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند