فاطمه برنا رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه محیط زیستخبرگزاری تسنیم از گزارش‌های مردمی به محیط زیست شهر تهران مبنی بر بوی نامطبوع در حوالی ایستگاه متروی ایران‌خودرو خبر داد و اظهار کرد: طی هفته‌های اخیر گزارش‌های مردمی از بوی نامطبوع در حوالی ایستگاه متروی "ایران‌خودرو" به اداره محیط زیست شهر تهران ارسال شد که در آن شهروندان از این بوی نامطبوع گلایه‌هایی را مطرح کرده بودند.

وی افزود: براساس این گزارش‌ها و جهت پیگیری موضوع، تیم کارشناسی برای بررسی منشأ بوی نامطبوع به منطقه اعزام شدند و بررسی‌هایی را انجام دادند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران با اشاره به گزارش‌های تیم کارشناسی مبنی بر منشأ بوی نامطبوع در حوالی ایستگاه متروی ایران‌خودرو"، گفت: در نهایت و پس از بررسی‌‌های تیم کارشناسی، مشخص شد که در نزدیکی این ایستگاه مترو یک باشگاه سوارکاری وجود دارد که مشخص شد این بو ناشی از فاضلاب شست‌وشوی علوفه و محل نگهداری اسب‌ها بوده است.

برنا تأکید کرد: طبق گزارش کارشناسان، مشخص شد که فاضلاب این باشگاه سوارکاری به محلی تقریبا دورتر از ایستگاه مترو و خارج از باشگاه سرازیر می‌شود که منجر به ایجاد بوی نامطبوعی برای ساکنان منطقه کرده است.

وی با اشاره به اقدامات محیط زیست برای برخورد با این واحد آلاینده، گفت: مسئول این باشگاه سوارکاری از سوی کارشناسان محیط زیست تهران اخطاریه دریافت کرده که در صورت بی‌توجهی، طبق مقررات به مراجع قضائی معرفی خواهد شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران در پایان به تمامی واحدها و صنایع در شهر تهران هشدار داد که در صورت رعایت نکردن ضوابط و مقررات زیست‌محیطی، در جهت حفظ سلامتی شهروندان با آنها برخورد می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
31 نفر این پست را پسندیده اند