روح الله متفکر آزاد در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی را به شرح زیر قرائت کرد:

جعفر قادری به همراه ۲۹ نماینده دیگر به وزیر کشور: لزوم رعایت قانون برنامه ششم توسعه در توزیع عوارض و آلایندگی.

ابراهیم عزیزی و حجت‌الله فیروزی به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: لزوم تسریع در اعلام اختیاری شدن پزشک خانواده در استان فارس. به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: لزوم لغو سقف پرداخت هزینه‌های دارو و درمان افراد زیر پوشش تامین اجتماعی. به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم تسریع و اقدام فوری در تامین و توزیع نهاده های دامی و دامداران اعم از دامداری های صنعتی و سنتی.

سیدمسعود خاتمی نماینده گلپایگان به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری: لزوم اجرای کامل بند پ ماده ۹۰ برنامه ششم توسعه درباره ایثارگران.

فرهاد بشیری نماینده پاکدشت به همراه ۴۳ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم تسریع در جلوگیری از افزایش بی‌رویه قیمت کالاها و اقدامات اساسی برای کاهش قیمت ارز و سکه.

احسان ارکانی نماینده نیشابور به وزرای نیرو و جهاد کشاورزی: لزوم استقلال حساب‌های شرکت‌های آب و فاضلاب استان‌های نیشابور، تربت حیدریه و سبزوار از شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی. علت عدم تامین نهاده‌های دامی برای دامداران به خصوص دامداران روستایی با توجه به افزایش قیمت آن در ماه‌های اخیر چیست؟ 

محمد کعب عمیر به وزیر اقتصادی و امور دارایی: لزوم بخشودگی سود و دیرکرد وام تعاونی مسکن کارکنان هفت تپه.

زهره الهیان به همراه ۳۴ نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی: لزوم رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی در شرایط بحرانی کرونا در شرکت‌های هواپیمایی.

حسین رئیسی به وزیر نیرو: لزوم احداث سیل بند و لایروبی رودخانه‌های حوزه‌های انتخابیه با احتمال بروز سیل در سال آبی جاری. 

رسول فرخی به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم تسریع در جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت مرغ و سایر نهاده‌های کشاورزی.

محمد خدابخشی نماینده الیگودرز به وزیر نیرو: لزوم حضور معاون پارلمانی وزیر نیرو در صحن علنی و پیگیری مشکلات مردم.

پروین صالحی مبارکه به وزیر نیرو: لزوم رسیدگی به وضعیت دریافت حق نظاره چاه‌های دامداری در شرایط تورم شدید امسال.

مهدی طغیانی به همراه ۵۴ نفر از نمایندگان به وزرای اقتصاد و خارجه و راه و  شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت و کشور: لزوم مدیریت به هم ریختگی مرزهای صادراتی کشور و رسیدگی به انباشت شدن کامیون‌های مملو از کالاهای صادراتی در پشت مرزها.

ابراهیم رضایی به وزیر نفت: لزوم به کارگیری نیروهای بومی استان بوشهر در طرح‌های پارس جنوبی. 

روح الله متفکر آزاد و  ۱۳ نفر از نمایندگان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: علت تلاش و اظهارنظر برای انحصار به کارگیری اسامی صرفا فارسی برای فعالیت‌های اقتصادی، علی رغم مغایر با قانون اساسی و روح حاکم بر چندگانگی فرهنگی کشور چیست؟

عباس مقتدایی به وزیر کشور: لزوم پیگیری درخواست تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری ها. به وزیر ارشاد اسلامی: ضرورت هم افزایی با نهاده های فرهنگی کشور همچون صدا و سیما و سازمان تبلیغات اسلامی - حوزه هنری و غیره جهت تولید آثار فاخر و هنرمندانه. عباس مقتدایی نماینده اصفهان به وزیر بهداشت: ضرورت تدبیر در خصوص تولید و توزیع انسولین مورد استفاده افراد مبتلا به دیابت.

محمدتقی نقدعلی به همراه ۲۸ نفر از نمایندگان به وزیر کشور: علت عدم صدور کارت ملی چیست؟ به وزیر امور خارجه: لزوم بازنگری و اصلاح لوگوی طراحی شده برای وزارت امور خارجه. به وزیر اقتصاد: لزوم رسیدگی به نوسانات شدید سرمایه سهام داران حقیقی در بورس. به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی: لزوم پیگیری تخصیص فوق العاده ایثارگری به بازنشستگان تامین اجتماعی. لزوم اجرای صحیح همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی.

علی کوهساری به وزیر کشور: لزوم پرداخت خسارت سیل تیرماه سال جاری در شهرهای آزادشهر و رامیان.

علیرضا ورناصری به همراه ۲۸ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم بازنگری در کسر ۳ درصد از گردش مالی قرارگاه بابت فعالیت های محرومیت زدایی. به وزیر صمت: علت عدم تطابق قیمت کالاها با ارز ۴۲۰۰ تومانی و گرانی کالاهای اساسی چیست؟

کمال حسین پور به وزیر آموزش و پرورش: لزوم توجه به بازسازی مدارس در دو شهر پیرانشهر و سردشت. به وزیر بهداشت: لزوم احداث مرکز درمان در شهرستان پیرانشهر

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر به همراه ۱۶ نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت: ضرورت پژوهش درباره داروی امام کاظم (ع) برای درمان کرونا.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند