دفتر نخست وزیری پاکستان روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای درباره دیدار «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران و هیات همراه با نخست وزیر پاکستان نوشت: در این دیدار «سهیل محمود» قائم مقام وزارت امور خارجه پاکستان، «سید محمدعلی حسینی» سفیر ایران در پاکستان و «رحیم حیات قریشی» سفیر پاکستان در ایران حضور داشتند.

در بیانیه دفتر نخست وزیری پاکستان آمده است: عمران‌خان با خوش‌آمدگویی به ظریف و هیات همراه تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران و پاکستان از روابط نزدیک و صمیمانه‌ای برخوردار هستند.

نخست وزیر پاکستان تحکیم روابط با ایران و توسعه همکاری‌های دوجانبه را برای دستیابی به منافع متقابل مهم دانست و افزود: مناسبات تجاری و اقتصادی دو کشور باید بیشتر تقویت شود.

وی از دست رفتن جان‌های با ارزش در ایران ناشی از شیوع ویروس کرونا را به ظریف، دولت و ملت کشورمان تسلیت گفت و افزود: دولت پاکستان راهبرد اعمال "محدودیت‌های هوشمند" را در دستور کار قرار داد و باعث شد تا سرعت شیوع کرونا در این کشور کنترل شود.

عمران‌خان بر ضرورت همکاری‌های نزدیک تهران و اسلام‌آباد برای ارتقای صلح، امنیت و توسعه در منطقه تاکید کرد و افزود: تلاش‌ پاکستان برای کمک به پیشبرد فرآیند صاکستانلح افغانستان ادامه دارد و ما معتقدیم که افغانستان راه حل نظامی ندارد.

وی اظهار داشت: صلح در افغانستان برای تمام منطقه مفید خواهد بود زیرا فرصت‌های جدیدی را برای همکاری‌های تجاری و اقتصادی و همچنین ارتباطات منطقه‌ای ایجاد می کند.

به نقل از بیانیه دفتر نخست وزیری پاکستان، محمدجواد ظریف با ابراز خرسندی از این نشست گفت که رئیس جمهوری ایران مشتاق همکاری‌ نزدیک با دولت عمران‌خان با هدف گسترش روابط دو کشور است.

ظریف همچنین بر حمایت قاطع ایران از مسئله کشمیر تاکید کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند