به گزارش اسپوتنیک، این منبع ناشناس از قول جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا اعلام کرد که احتمال دارد بایدن، اوباما را برای پست سفیر این کشور در انگلیس و به نشانه تشکر و قدردانی منصوب کند.

روزنامه ساندی تایمز نیز گزارش داد، اقدام بالقوه برای انتصاب اوباما به عنوان سفیر ممکن است برای بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس با توجه به اظهارات غیر دوستانه قبلی‌اش در مورد اوباما، خجالت آور باشد.

به عنوان مثال، در سال ۲۰۱۶، جانسون که در آن زمان شهردار لندن بود مقاله‌ای را در سان نوشت که در آن به حذف نیم تنه مجسمه وینستون چرچیل، نخست وزیر پیشین انگلیس از دفتر کار توسط اوباما، کمی پس از روی کار آمدنش اشاره کرده بود.

جانسون نوشته بود:‌ برخی گفته‌اند که این اقدام از سوی اوباما یک بی حرمتی به انگلیس بود. برخی هم گفتند که این نمادی از عدم تمایل یک رئیس جمهوری با تباری کنیایی به امپراطوری بریتانیا بوده که چرچیل مدافع آن بود؛ این نیم تنه به صورت قرضی و در دوران ریاست جمهوری جورج بوش پسر به دفتر کار کاخ سفید داده شده بود.

تامی ویتور، سخنگوی سابق اوباما اخیرا توئیتی نوشته بود که آنها هرگز اظهارات نژادپرستانه جانسون درباره اوباما و ارادتمندی به ترامپ را فراموش نمی کنند.

این اظهارات  درست چند روز پس از اعلام تبریک جانسون به بایدن بابت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر مطرح شد که در توئیتی نوشت، واشنگتن مهمترین متحد لندن است.

این مطلب برایم مفید است
69 نفر این پست را پسندیده اند