به گزارش سی‌تی‌جی‌ان، آکادمی متخصصین اطفال و انجمن بیمارستان کودکان آمریکا گزارش کرد که در یک هفته گذشته ۶۱ هزار کودک آمریکایی به ویروس کرونا آلوده شده‌اند که یک رکورد جدید به حساب می‌آید.

براساس داده‌های منتشر شده، نتیجه آزمایش کرونای بیش از ۸۵۰ هزار کودک در ایالات متحده مثبت شده است.

روند صعودی مبتلایان در هفته‌های اخیر در حالی رخ داده است که از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا ۳ سپتامبر در آمریکا آزمایش ۵۱۳ هزار و ۴۱۵ کودک مثبت اعلام شده بود، این تعداد ۱۰ درصد کل مبتلایان در این کشور به شمار می‌رود.

براساس گزارش جدیدآکادمی متخصصین اطفال و انجمن بیمارستان کودکان، بیش از ۸۵۰ هزار کودک در ایالات متحده از زمان شیوع بیماری همه گیر مبتلا به کووید ۱۹ تشخیص داده شده‌اند.

بر اساس این گزارش، از ۲۲ تا ۲۹ اکتبر دست کم ۶۱ هزار و ۴۴۷ مورد جدید ابتلا به کرونا در کودکان  گزارش شده است که بالاترین میزان از زمان آغاز همه گیری این بیماری است. 

در ماه اکتبر تقریباً ۲۰۰ هزار کودک  در این کشور مبتلا به کرونا شده‌اند و آمار کنونی حاکی از آن است که کودکان ۱۱.۱ درصد از کل افراد آلوده  به کرونای آمریکا را تشکیل می‌دهند. 

طبق این گزارش، کمتر از ۳.۵ درصد از مجموع کودکان مبتلا به کرونا در آمریکا نیاز به بستری پیدا کرده‌اند و تا روز پنجشنبه هفته گذشته، دستکم ۱۲۱ کودک مبتلا به این ویروس در آمریکا جان خود را از دست دادند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند