رضا منصوری رئیس شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین گفت:افرادی که به هر نحوی علائمی از بیماری را در خود مشاهده کردند آن را به سرما خوردگی و یا آلرژی و حساسیت فصلی نسبت ندهند، چون تشخیص این علائم با بیماری کرونا تنها از طریق انجام آزمایش پی سی آر و یا سی تی اسکن مشخص می‌شود.

او اظهار داشت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون در قصرشیرین ۱۸۰ مورد ابتلا داشته ایم که متاسفانه هشت تن از مبتلایان فوت کرده اند و هم اکنون هشت تن در بخش کرونای بیمارستان ابوالفضل العباس (ع) این شهرستان بستری هستند که یکی از آن‌ها وضعیتش وخیم است که البته بیمارستان قصرشیرین تنها بیمارستان استان کرمانشاه است که دستگاه اکسیژن ساز دارد و از این نظر مشکلی نداریم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین گفت: از تمامی افرادی که آزمایش کرونای آن‌ها مثبت است عاجزانه درخواست می‌کنیم که خود و خانواده شان را در منزل قرنطینه کنند، چون به خطر انداختن سلامت دیگران یک حق الناس است و باید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشند.

منصوری از مردم خواست برای مقابله با بیماری کرونا و مهار موج سوم حتما از ماسک استفاده کرده و رعایت موازین بهداشتی، شستن دست‌ها و فاصله اجتماعی را جدی بگیرند.

او گفت: کرونا وارد مرحله خطرناکی شده و در کمین همه افراد است و هر روز شاهد بدتر شدن اوضاع هستیم از این رو مردم باید با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، پرهیز از تردد‌های غیرضروری و همچنین در خانه ماندن ستاد کرونا و مدافعان سلامت را در ریشه کن کردن این بیماری بیماری کنند.

او اضافه کرد: کادر درمان و مرکز ۱۶ ساعته و بیمارستان آماده خدمات رسانی به بیماران هستند و از مردم می‌خواهیم تا بدون دلیل به مراکز درمانی مراجعه نکنند.

او گفت: از مجموعه کادر درمان این شهرستان تاکنون ۲۵ تن از افراد به بیماری کرونا مبتلا شده اند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین اظهار داشت: آزمایش پی سی آر برای تشخیص کرونا همه روزه در مرکز ۱۶ ساعته این شهرستان انجام می‌شود و این آزمایش برای افراد بالای ۶۰ سال و همچنین افراد دارای بیماری زمکینه‌ای که بیماری آن‌ها در سامانه سلامت سیب ثبت شده و محرز است رایگان انجام می‌شود.

اوهمچنین از پیگیری لازم کادر درمان از وضعیت افراد مبتلا در قرنظینه و خانواده‌های آنان تا زمان بهبودی کامل خبر داد.

منصوری اضافه کرد: تا زمانی که مردم مشارکت و همکاری لازم را انجام ندهند شاهد قطع زنجیره انتقال بیماری ویروسی نخواهیم بود.

این مطلب برایم مفید است
62 نفر این پست را پسندیده اند