بنابر این گزارش، نیروهای ارمنستان در جریان درگیری‌ها در محورهای  " آقدره – آقدام " ، " فضولی- هادروت – جبرایل"  متحمل  تلفاتی شده و مقادیری از تجهیزات نظامی آنها از جمله  ۴ فروند خودرو زره‌ پوش ، ۱۱ فروند خودوری نظامی و سلاح‌های سنگین نابود شده است.

گزارش وزارت دفاع جمهوری آذربایجان با اشاره به این که در حال حاضر نیروهای این کشور  شرایط عملیاتی در کل جبهه را کنترل می‌کنند، نیروهای ارمنی را به حمله توپخانه‌ای از صبح امروز به برخی شهرستانهای جمهوری آذربایجان در نزدیکی خط مقدم جبهه از جمله " آقجابدی " ، " گورانبوی " ، "ترتر " و " آقدام " متهم کرد .

درگیری‌های نظامی میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان از ششم مهر ماه جاری پس از یک وقفه چند هفته‌ای بار دیگر از سرگرفته شده است.

پس از درگیری‌های نظامی چند روزه ماه جولای (اواسط تیر) بین نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان که منجر به تلفات جانی از هر دو طرف شد، جنگ لفظی و برخی تحرکات نظامی به تنش در منطقه قفقاز دامن زد و بروز برخورد نظامی میان این دو کشور را قابل پیش‌بینی کرده بود.

با  وجود حصول توافق آتش‌بس در مذاکرات  ۱۰ اکتبر جاری وزیران امور خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان در مسکو، توافق آتش‌بس در چند روز اخیر در منطقه مورد مناقشه قره باغ بصورت مرتب نقض شده است.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند