به گزارش  سی‌تی‌جی‌ان، آزمایش واکسن کووید-۱۹ ساخت شرکت دارویی جانسون اند جانسون به دلیل بروز یک بیماری غیرقابل توجیه در یک شرکت کننده متوقف شد.

براساس اطلاعات موجود، به طور موقت آزمایشات بالینی کاندید واکسن کووید 19 این شرکت متوقف شده و این یکی از بالاترین تلاش‌ها برای مهار همه گیری جهانی را به تأخیر می‌اندازد.

این شرکت در بیانیه‌ای  گفت: بیماری شرکت کننده توسط هیئت نظارت مستقل بر داده‌ها و همچنین پزشکان بالینی در حال بررسی و ارزیابی است.

قرار بود اثربخشی، ایمنی و ایمنی‌زایی واکسن «ای‌دی-۲۶ کو۲-اس» متعلق به شرکت جانسون اند جانسون، از طریق آزمایش بالینی تصادفی و با کنترل دارونما بررسی شود که در آن نیمی از داوطلبان یک دوز از واکسن موردنظر را دریافت می‌کنند درحالی‌که برای نیم‌دیگر تنها دارونما تزریق می‌شود.

شرکت  جانسون اند جانسون بروز مشکل و توقف در چنین آزمایش‌های بزرگی را طبیعی خواند و گفت پس از بررسی‌های بیشتر آزمایش بالینی از سر گرفته خواهد شد.

این درحالیست، در مرحله‌ای که قرار بوده میزان ایمنی و اثربخشی یک دوز واکسن برای پیشگیری از علائم کووید 19 بررسی شود، یک داوطلب دچار بیماری شده و این شرکت اطلاعاتی از جزئیات حادثه منتشر نکرده است.

این مطلب برایم مفید است
53 نفر این پست را پسندیده اند