حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در مراسم افتتاح طرح‌های ملی نوسازی و بازساز مناطق سیل زده گفت: مسئولین استان‌های لرستان، خوزستان و گلستان در سیل سال گذشته زحمات بسیاری کشیدند.

وی ادامه داد: حادثه سیل ۹۸ یک حادثه تلخی برای همه ما بود. ۶۶ هزار واحد مسکونی و تجاری از بین رفت که مجدداً ساخته شد و ۹۰ هزار واحد هم ترمیم شد.

رئیس جمهور گفت: مردم بزرگ ایران در طول چند سال گذشته در حوادث مختلفی سرافراز بودند. در مساله تحریم هم که از ابتدای سال ۹۷ جنایتکاران کاخ سفید بر ما تحمیل کردند مردم ما سرافراز بیرون آمدند.

وی بیان داشت: بعد از سیل ۹۸ دولت با سختی روبرو بود اما در عین حال در همان روزهای اول تصمیمات خوبی گرفته شد. در حادثه سیل سال گذشته مشخص شد وقتی با بی رحمی با طبیعت برخورد می‌کنیم، طبیعت چگونه با ما برخورد می‌کند. درست است که حوادث سیل در سال‌های اخیر، در ۵۲ سال گذشته در ۹ سال بوده که ما بارندگی بالای ۳۰۰ میلیمتر داشتیم. 

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه قبل از حادثه باید سراغ حادثه برویم، گفت: از پیش باید خودمان را آماده کنیم. ساختمان‌های ما باید برای مقاومت در مقابل زلزله‌های کشور از ابتدا درست ساخته شود.

وی با اشاره به سخنان وزیر نیرو اظهار داشت: کشورهای اروپایی برای سال‌های آینده پیش‌بینی منابع بیشتری را کرده‌اند. من گروهی را مکلف کرده‌ام بر روی سیل ۹۸ کار کنند و ۱۷ جلد کتاب تدوین شده که در آنجا نقص و نقاط قوت آمده است. 

ادامه دارد . . .

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند