به گزارش  ای.آر.وای نیوز؛ «عمران خان» نخست وزیر پاکستان تصویب 3 خواسته FATF در اجلاس مشترک پارلمان و سنای پاکستان را گامی مهم برای خروج از لیست خاکستری و نظارت ویژه گروه ویژه اقدام مالی دانست.

وی تصریح کرد: همانطور که توانستیم کشور را از بحران کرونا خارج کنیم از بحران FATFنیز خارج خواهیم ساخت.

عمران خان گفت: ما تلاش داشتیم با همراهی سران اپوزیسیون پیشرفت کشور را رقم بزنیم ولی امروز مشخص شد که توافق با آنها برای پیشبرد اهداف عالی امکان پذیر نیست.

نخست وزیر پاکستان اظهار داشت: سازمان بازرسی پاکستان تبدیل به خط قرمز اپوزیسیون شده و دائم با تهدید قصد دارند قدرت این سازمان را کم کنند.

رهبر حزب تحریک انصاف اضافه کرد: فکر می کردم سران اپوزیسیون به جای حفاظت از منافع خود به فکر دفاع از منافع تمام کشور پاکستان هستند ولی امروز مشخص شد که آنها فقط به فکر نجات خود و اموالشان هستند.

وی گفت: حتی پس از مهار بحران کرونا در پاکستان که مورد توجه سازمان بهداشت جهانی قرار گرفت و مسئولین این سازمان مدل مبارزه پاکستان با کرونا را نمونه دانستند بازهم احزاب اپوزیسیون دست از انتقادات خود برنداشتند.

گفتنی است نام پاکستان در لیست خاکستری و نظارت ویژه FATF قرار دارد و دولت در تلاش است با تصویب خواسته های این گروه و تبدیل آنها به قانون از این لیست خارج شود.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند