«دومینیک راب» وزیر امور خارجه انگلیس عصر چهارشنبه در پیامی توییتری از دیدار خود با «مایک پنس» معاون رییس جمهوری آمریکا و گفت‌وگو با وی پیرامون ایران خبر داد. راب نوشت که با پنس معاون رییس جمهوری آمریکا در کاخ سفید دیدار و درباره آخرین تحولات مربوط به صلح در خاورمیانه، تعهد ما پیرامون هنگ‌کنگ، ضرورت جلوگیری از رسیدن ایران به سلاح هسته‌ای و حمایت از تولید واکسن کووید۱۹ صحبت کردم.

انگلیس در کنار سایر شرکای اروپایی برجام با ادعای آمریکا برای به‌کارگیری مکانیسم ماشه و برگرداندن تحریم‌ها علیه ایران مخالف است.

تروئیکای اروپایی ماه گذشته به فاصله کمی پس از تقاضای آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه، در بیانیه‌ای تصریح کردند: موضع ما درباره اثربخشی درخواست آمریکا وفق قطعنامه ۲۲۳۱ به طور واضح به ریاست و اعضای شورای امنیت اعلام شده و ما نمی‌توانیم از این اقدام (آمریکا) که با تلاش‌های کنونی ما در خصوص حفظ برجام ناسازگار است حمایت کنیم.

انگلیس همچنین در کنار سایر شرکای اروپایی‌ به قطعنامه پیشنهادی آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل، برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران رای ممتنع داد تا واشنگتن شکست مفتضحانه‌ای را تجربه کند.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند