به گزارش بیزینس اینسایدر، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در توئیتی نوشت: کیم جونگ اون وضعیت سلامت خوبی دارد. هرگز او را دست کم نگیرید!

در پی مطرح شدن این اظهار نظر از سوی رئیس جمهور آمریکا بسیاری از فعالان غربی و آمریکایی درفضای مجازی این مساله را که وی با توجه به سوابق حقوق بشری کره شمالی و ثبت رکورد ۲۰۰ هزار کشته در اثر ابتلا به کرونا در آمریکا به تحسین از سلامت کیم جونگ اون پرداخته، نامناسب دانستند.

کاملا مشخص نیست که چرا ترامپ احساس کرده باید توئیتی درباره وضعیت سلامت کیم جونگ اون بفرستد اما در ماه های اخیر شایعات درباره بد بودن وضعیت سلامتی رهبر کره شمالی بالا گرفتند.

از سوی دیگر کتاب جدید یک خبرنگار به نام باب وودوارد درباره دونالد ترامپ ابعاد جدیدی از روابط این رئیس جمهور آمریکا با رهبر کره شمالی را فاش کرده است.

طبق نوشته این کتاب که نسخه ای از آن قبل از انتشار به دست بیزینس اینسایدر رسیده، ترامپ خیلی مثبت درباره کیم جونگ اون حرف زده و جزئیات وحشتناکی را درباره اعدام شوهرعمه رهبر کره شمالی مطرح می کند.

به نوشته این کتاب ترامپ گفته است: او من را دوست دارد و من او را دوست دارم. ما با هم کنار می آییم. معنی اش این نیست که من ساده لوح هستم. معنی اش این نیست که من فکر می کنم وای قرار است همه چیز شگفت انگیز باشد! او آدم خیلی سرسخت و خیلی باهوشی است.

ترامپ در ادامه به وودوارد گفت: من همه چیز را درباره او می دانم. او شوهرعمه اش را کشت و جسدش را روی پله های مخصوص خروج سناتورها قرار داد. و سر او بریده شده و روی سینه اش گذاشته شده بود. فکر می کنید این خشن است؟ می دانید آنها فکر می کنند که سیاست در این کشور خشن است.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند