خبرگزاری فرانسه، شامگاه امروز (دوشنبه)، گزارش داد که «خدیجه چنگیز» نامزد «جمال قاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی که سال ۲۰۱۸ بنابر شواهد بسیاری به دست نیروهای وابسته به دولت سعودی ترور شد، احکام صادر شده در ارتباط با پرونده نامزدش را «مسخره» خواند.

این اظهارات درست پس از آن است که دادستانی کل عربستان سعودی با اعلام احکام نهایی محکومان قتل خاشقچی از بسته شدن این پرونده در دو جنبه عمومی و خصوصی خبر داد.

منابع سعودی امروز خبر دادند که دادستانی سعودی با صدور احکامی اعلام کرد که مسأله قتل جمال خاشقچی در دو جنبه خصوصی و عمومی جرم خاتمه یافته است؛ جنبه خصوصی که با عفو خانواده خاشقچی خاتمه یافت و در خصوص جنبه عمومی جرم نیز پنج تن از محکومان هر کدام به ۲۰ سال زندان محکوم شدند و یک نفر نیز به هفت سال و دو نفر هم به ۱۰ سال زندان محکوم شدند.

خبرگزاری فرانسه همچنین گزارش داد که یک کارشناس سازمان ملل متحد احکام صادر شده در ارتباط با پرونده خاشقچی را محکوم کرده است.

جمال خاشقچی، ستون‌نویس روزنامه آمریکایی واشنگتن پست بود که در سال‌های پایانی عمرش در آمریکا سکونت داشت. وی در ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ به دست یک تیم امنیتی سعودی در داخل کنسولگری این کشور در استانبول به طرز فجیعی ترور شد.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند