آدام شف، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه سی‌ان‌ان گفت: این تنها یک بیانیه کاملا دروغ از سوی ویلیام بار، دادستان کل آمریکاست. آنچه ویلیام بار در این بیانیه گفته تنها گمراه کردن محض مردم آمریکا بوده است.

ویلیام بار که سال گذشته توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به عنوان دادستان کل این کشور معرفی شد، روز چهارشنبه در مصاحبه‌ای با شبکه سی‌ان‌ان گفته بود که وقتی موضوع مداخله احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا مطرح باشد، چین تهدید بزرگ‌تری نسبت به روسیه محسوب می‌شود.

وی بدون ارائه جزئیات گفت: من اطلاعات بدست آمده را مشاهده کرده‌ام. به همین خاطر است که به این نتیجه رسیده‌ام.

رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی ترامپ نیز روز جمعه بدون ارائه جزئیات اظهارات مشابهی را مطرح کرد.

شف در پاسخ به اینکه آیا ویلیام بار دروغ می‌گوید، گفت: این اساسا کاری است که او انجام می‌دهد. من از گفتن این مساله تردید دارم اما واقعیت همین است. ظاهرا ویلیام بار آماده است برای کمک به دونالد ترامپ هرکاری بکند و هر چیزی بگوید.

این در حالی است که دفتر دادستانی کل آمریکا هنوز در این رابطه هیچ اظهارنظری نکرده است.

جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات نوامبر و رقیب ترامپ روز جمعه گفته بود: با این موضوع که چین تهدید بزرگ‌تری برای انتخابات ۲۰۲۰ است، موافق نیستم و چنین ارزیابی در گزارشات اطلاعاتی که دریافت کرده‌ام، مطرح نشده است.

ترامپ که مدت‌ها همزمان با تلاش برای تحقق وعده‌های توافق تجاری به روابط دوستانه‌اش با شی جینپینگ، رئیس جمهور چین می‌بالید، در حال حاضر سخت گرفتن به چین را به عنوان یکی از موضوعات کلیدی کمپین انتخاباتی‌اش در نظر گرفته در حالی که بایدن را به رویکرد نرم در مقابل پکن متهم می‌کند.

آژانس اطلاعات آمریکا کشف کرد که روسیه برای مداخله در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ میلادی به نفع ترامپ کمپین سایبری را به راه انداخته بود و گزارشاتی نیز وجود داشته دال بر اینکه هکرها ممکن است برای نفوذ در انتخابات ۲۰۲۰ نیز تلاش کنند.     

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند