یک اندیشکده آمریکایی گزارش کرد، تصاویر ماهواره‌ای از یک کارخانه کشتی سازی در کره شمالی نشان می‌دهد که احتمال دارد این کشور در حال آماده سازی برای پرتاب آزمایشی یک موشک بالستیک میان برد ضد زیردریایی باشد.

 به نقل از خبرگزاری رویترز، مرکز مطالعات استراتژیک و بین الملل گفت، این تصاویر چندین کشتی را در یک حوضچه امن برای آزمودن کشتی‌ها در کشتی سازی "سینپو" نشان می‌دهد.

در گزارش این اندیشکده آمده است، این گمانه‌زنی پیشنهادی است و قطعیتی درباره آماده سازی برای یک آزمایش قریب‌الوقوع موشک بالستیک ضد زیردریایی نیست.

کره شمالی اکتبر گذشته میلادی اعلام کرد، یک موشک ضد زیردریایی به نام Pukguksong-۳ را آزمایش کرده است.

این پرتاب از سوی تحلیلگران به منزله تحریک آمیزترین اقدام از سوی کره شمالی از زمان ورود این کشور به گفتگوها با آمریکا بر سر تسلیحات اتمی و برنامه‌های موشکی در ۲۰۱۸ محسوب شد.

کره شمالی از ۲۰۱۷ آزمایش‌های اتمی و موشکی دور برد خود را به حالت تعلیق درآورد اما اقدامات صورت گرفته از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای متقاعد کردن این کشور در دست برداشتن از این برنامه‌ها و آزمایش‌ها تاکنون پیشرفت چندانی نداشته است.

اخبار مربوط به این کارخانه کشتی سازی در بحبوحه نشانه‌هایی از احتمال آمادگی کره شمالی برای یک رزمایش بزرگ در اکتبر منتشر شده است که به گفته تحلیلگران، شاید برای به نمایش گذاشتن موشک‌های جدید استفاده شود.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند