استفاده از پتانسیلهای موجود در طبیعت برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید است هر بار بخشی از این پتانسیلها مشخص می شود اغلب استفاده از ریشه‌های درمانی طبیعی عوارض کمتری در درمان دارد و همین موضوع به تحقیقات بر روی داروهای طبیعی جذابیت خاصی بخشیده است.

یکی از این منابع طبیعی با خواص درمانی فراوان زنبور عسل است که به جز تولید عسل از خود این حشره هم استفاده های زیادی می شود.

در تازه‌ترین تحقیقات دانشمندان مشخص شد می توان از زهر موجود در نیش این حشره به راه درمانی برای سرطان سینه رسید. این تحقیقات که در استرالیا صورت گرفته است نشان می دهد پروتئین‌های موجود در زهر نیش زنبور عسل برای درمان سرطان سینه مفید است.

محققان توانسته اند پپتیدها و پروتئین‌هایی در زهر زنبور عسل را به خون مبتلایان به سرطان سینه  تزریق کنند و نتایج مثبتی از این آزمایش بدست آورده‌اند. ماده مفید در زهر زنبور عسل ملیتن نام دارد و سلولهای سرطانی را در سینه بیماران از بین می‌برد.

ملیتن موجود در زهر نیش زنبور عسل به طور میانگین تا سه برابر قوی تر از داروهای شناخته شده برای درمان این سرطان است.

سرعت تأثیرگذاری این ماده هم برای درمان سرطان بسیار بالا بوده و ظرف 60 دقیقه می تواند غشای سلولهای سرطانی را نابود کند و بعد از 20 دقیقه مانع از آلوده شدن سایر سلولها به سرطان می شود و آنها را سالم نگه میدارد.

 

این مطلب برایم مفید است
33 نفر این پست را پسندیده اند