بایدن در کنفرانس خبری در پاسخ به خبرنگاران در مورد اینکه آیا نیروهای پلیس که با اقدامات خود موجب اعتراضات به نژادپرستی در سراسر کشور شده‌اند، باید با اتهاماتی روبه‌رو شوند؟ گفت: من فکر می‌کنم ما باید اجازه دهیم که سیستم قضایی به شیوه خود عمل کند و حداقل آن‌ها باید متهم شناخته شوند. 

بایدن نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا قرار است فردا (پنجشنبه) به شهر کنوشا ایالت ویسکانسین که هفته گذشته صحنه اعتراضات به نژادپرستی بوده است سفر کند. 

جاکوب بلیک هفته گذشته توسط افسران پلیس کنوشا مقابل فرزندانش مورد ضرب هفت گلوله قرار گرفت. 

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا نیز پیش از بایدن به کنوشا سفر کرد تا درگیری و اعتراضات مردمی را از نزدیک مورد بررسی قرار دهد. 

ترامپ که به رغم مخالفت مقام‌ها و رهبران ایالت ویسکانسین و شهر کنوشا به آنجا سفر کرده بود، در منطقه‌ای که چندین ساختمان در آنجا سوخته بود با صاحبان آن‌ها صحبت کرد و همچنان دموکرات‌ها را متهم این خشونت‌ها دانست. 

رییس جمهوری آمریکا با بیان اینکه «این‌ها کار اعتراض مسالمت‌آمیز نیست، بلکه واقعا تروریسم داخلی است»، مقام‌های دموکرات ایالت ویسکانسین را به خاطر رد پیشنهاد او برای ارسال نیروهای فدرال برای سرکوب اعتراض‌ها مورد انتقاد قرار داد. 

ترامپ در عین حمایت از رفتار خشونت‌آمیز طرفداران خود در این اعتراض‌ها، نامی از «جیک بلیک» سیاهپوستی که هدف قرار گرفتنش از سوی پلیس باعث ایجاد موج جدیدی از اعتراض‌ها شده، نبرده است. 

 «جاکوب بلیک» هفته گذشته به دست پلیس ایالت ویسکانسین هدف هفت گلوله قرار گرفته و فلج شد و این اتفاق موجب بروز موج جدیدی از اعتراض‌ها در برخی شهرهای آمریکا شده است. 

اعتراض‌ها به نژادپرستی ساختاریافته در آمریکا و رفتار خشونت‌آمیز پلیس علیه سیاهپوستان در سال جاری زمانی آغاز شد که «جورج فلوید» سیاهپوست در حالی که دستبند به دست داشت توسط یک پلیس سفیدپوست به قتل رسید. 

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند