«محمود واعظی»، رئیس دفتر رییس جمهور در رابطه با تلاش آمریکا برای نقض قطعنامه ۲۲۳۱ و واکنش دولت گفت:   این اقدام آمریکا اتفاق جدیدی نیست، آمریکا از زمانی که ترامپ بر سر کارآمد همواره این هدف را دنبال می کرد. آمریکا در مرحله اول به هدف خود نرسید مجبور به خروج از برجام شد، ترامپ فکر می کرد اگر از برجام خارج شود بهتر می‌تواند علیه برجام و برای نابودی این توافق هسته ای کار کند. رییس جمهور آمریکا از اردیبهشت ۹۷ تا به امروز هر کاری توانست انجام داد چه در بعد اقتصادی، چه در بعد امنیتی، چه در بعد اجتماعی و طبقاتی و جنگ روانی و خوشبختانه موفق هم نبود و دنیا هم با او، همکاری نکرد.

او ادامه داد: قطعنامه هفته گذشته که به آن خیلی امید داشتند و افراد خود را به کشورهای مختلف برای حمایت فرستادند اصلا رای نیاورد و طبق گفته خودشان، دو نفر از ۱۵ نفر به آن پیوستند و در روز سه شنبه بیست و یکم مرداد ماه، قطعنامه قبلی را پس گرفته و قطعنامه دیگری را پیشنهاد دادند. باید تلاش کنیم این قطعنامه جدید هم به سرنوشت قبلی دچار شود. قطعنامه جدید مقداری ماهیتش با قطعنامه قبلی از نظر انشا و ظاهر متفاوت است.

رئیس دفتر رییس جمهور بیان کرد: اکنون که آمریکا با تحریم نتوانسته به اهداف خود برسد و تحریم ها کارایی لازم را از دست داده و آنها هم اهداف خود را از دست دادند، دست به کارهای دیگری می زنند که صحنه بازی را عوض کنند. قطعا آمریکا در قطعنامه جدید هم موفق نخواهد بود به این علت که برخی از کشورها مثل روسیه و چین که برای برجام زحمت کشیدند حاضر نیستند، برجام به راحتی توسط رویکرد خصمانه آمریکا از بین برود.

واعظی در پایان افزود: وزارت خارجه خوب کار می‌کند، البته تلاش هم می‌کند و هماهنگی‌اش با 4+1 خوب است. امیدواریم همانند گذشته آمریکا با شکست مواجه شود.

این مطلب برایم مفید است
27 نفر این پست را پسندیده اند