امیر بوخبوط، نویسنده اسرائیلی در مقاله ای تحلیلی در سایت واللا نوشت: تعداد تهدیدات هوایی به صدها هزار می‌رسد. ۲۸ درصد شهرک‌نشینان در نزدیکی منازلشان بدون پناهگاه زندگی می‌کنند و تنها تعداد اندکی از آن‌ها از حمایت مناسب برخوردارند. هنوز طرحی که کابینه آن را تصویب کرده اجرایی نشده و ارتش می‌گوید مسئول آن نیست.

وی افزود: این ارقام و اعداد گزارش سالانه‌ای که ناظر دولت برای یاریو لوین، رئیس کنست، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، بنی گانتس، وزیر جنگ و آویو کوخاوی، فرمانده ارتش اسرائیل فرستاده، آمده است.

در این مقاله می خوانیم: در زمینه آمادگی‌ها برای حمایت از تأسیسات حیاتی اسرائیل در معرض تهدید هوایی خطرناک و گسترده‌ای مثل موشک‌هاست.  تعداد تهدیدات هوایی دشمن در ۲۰۲۰ به چند صد هزار می‌رسد و بین سپتامبر ۲۰۰۰ تا سپتامبر ۲۰۱۹، ۲۱ هزار موشک و خمپاره از نوار غزه شلیک شد. درحالی که وزارت جنگ به حمایت از زیرساخت حیاتی نپرداخت و طرحی برای حمایت ندارد.

در این مقاله به عدم هماهنگی دورات جنگ  و امنیت داخلی تاکید شده و آمده است اختیارات وزارت جنگ و امنیت داخلی درباره جبهه داخلی هنوز مشخص نشده است. طرحی که برای تخلیه شهرک‌نشینان از مناطق درگیر توسط هیئت وضعیت فوق العاده تهیه شده به اصول اساسی نادرستی تکیه دارد و اجرای آن دشوار است و همه این ها نشان می دهد اسرائیل آماده هیچ جنگی نیست.

وی افزود: برنامه حمایت ویژه درحال حاضر درحال اجراست. فرماندهی جبهه داخلی و وزارت جنگ، اداره آمارگیری در ۲۱ منطقه در یک کیلومتری مرزهای شمالی را برای شمارش تعداد خانواده‌های شهرک‌نشینانی که می‌توان از جانشان حفاظت کرد ایجاد کرده است. بعد از پایان بررسی‌ها این طرح اجرایی خواهد شد و راهکارهای امنیتی برای حفاظت از تجمعات مسکونی محلی فراهم خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند