به نوشته خبرگزاری «آسوشیتد پرس»، شماری از مقامات پنتاگون که نخواستند نامشان فاش شود گفتند انتقال این سربازان که مجموعاً به حدود ۱۲ هزار نفر می‌رسد، «میلیاردها دلار» برای آمریکا خرج خواهد داشت و نیازمند ساخت پایگاه‌های نظامی جدید خواهد بود.

گفته می‌شود علاوه بر ۶۴۰۰ نیروی آمریکایی که طبق تهدیدهای قبلی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، آلمان را ترک می‌کنند، حدود ۵ هزار نیروی آمریکایی دیگر به کشورهایی نظیر لهستان، بلژیک و ایتالیا منتقل خواهند شد.

«مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا نیز در نشستی خبری گفت: «فرماندهی نیروهای آمریکایی در اروپا در نظر دارد ۱۱۹۰۰ پرسنل نظامی خود را از آلمان خارج کند».

اسپر تأیید کرد شماری از این نیروها ظرف چند هفته آینده به دیگر کشورهای اروپایی اعزام خواهند شد.

تصمیم ترامپ برای خارج کردن نظامیان از آلمان به دلیل عدم هزینه کردن کافی برلین در زمینه دفاعی است. در حالی که آمریکا از کشورهای ناتو خواسته تا دست کم ۲ درصد از تولید ناخالص داخلی خود را در زمینه دفاعی هزینه کنند آلمان تنها ۱.۴ درصد از تولید ناخالص داخلی خود را صرف هزینه‌های دفاعی می‌کند.

ترامپ پیشتر در سخنانی گفته بود: «ما در حال حفاظت از آلمان هستیم اما آنها تخلف مالی دارند. این هیچ معنایی ندارد. بنابراین من می‌گویم که قصد داریم تا تعداد نظامیان در آلمان را تا ۲۵ هزار نفر کاهش دهیم».

«جاناتان هافمن» دستیار وزیر دفاع آمریکا در امور عمومی پیش‌تر گفته بود که وزیر دفاع و رئیس ستاد مشترک ارتش درباره طرح‌های بازاستقرار ۹۵۰۰ نظامی از آلمان به رئیس جمهور گزارش ارائه کردند.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند