به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، عبداللطیف القانوع، سخنگوی جنبش حماس امروز (دوشنبه) در جریان تحصنی در مقابل دفتر کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در غزه اعلام کرد: بازداشت دوباره اسیران آزادشده فلسطینی، عربده‌کشی اسرائیل، نقض بندهای معامله تبادل اسیران و ضمانت‌نامه‌ها و همچنین نقض توافق حاصل شده تحت نظارت مصر است.

این تحصن به مناسبت ششمین سالگرد بازداشت حدود ۶۰ فلسطینی در کرانه باختری برگزار شد. این اسرا به موجب معامله تبادل اسرا میان جنبش حماس و رژیم صهیونیستی آزاد و دوباره توسط این رژیم بازداشت شدند.

سخنگوی جنبش حماس همچنین اظهار کرد: مقاومت فلسطین برگ برنده‌هایی برای تحت فشار قرار دادن رژیم صهیونیستی جهت آزادی اسرای فلسطینی در زندان‌های اسرائیلی در اختیار دارد و می‌تواند رژیم صهیونیستی را مجبور کند تا به خواسته‌هایش عمل کنند.

القانوع از رژیم صهیونیستی خواست تا فورا اسرای آزاده شده‌ای را که مجددا بازداشت شده‌اند، آزاد کند و به مفاد معامله تبادل اسرا پایبند باشد.

وی از مصر به عنوان میانجی توافق بین جنبش حماس و رژیم صهیونیستی خواست تا وارد عمل شود و این رژیم را برای پایبندی به مفاد این معامله و آزادی این اسرا که دوباره بازدشت شده‌اند، تحت فشار قرار دهد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند