عبدالله بن یحیی المعلمی، نماینده دائم عربستان در سازمان ملل در مصاحبه‌ای با شبکه خبری روسیا الیوم اظهار کرد: احتمال دارد شرط‌های جدیدی از سوی طرف‌های تحریم‌کننده قطر برای این کشور تعیین شود.

المعلمی تاکید کرد: با هر تغییری در دنیای واقعی احتمال دارد شروط جدیدی تعیین شوند.

نماینده دائم عربستان در سازمان ملل در پاسخ به سوالی درباره اضافه شدن شرط چشم‌پوشی دوحه از حضور نظامی ترکیه در خاک این کشور گفت: بله بستگی دارد، اگر اتفاق تازه‌ای رخ دهد، نیاز به تعیین شروط جدیدی وجود خواهد داشت.

او درباره نتایج تحریم قطر توسط چهار کشور عربی (عربستان، امارات، بحرین و مصر) مدعی شد، با وجود اینکه نقش‌آفرینی قطر در کشورهای منطقه هنوز تمام نشده و قطر تقریبا به اندازه عادی خود بازگشته،این تحریم به کاهش گسترده دخالت‌های دوحه در امور داخلی کشورهای تحریم‌کننده و نیز تضعیف نقش "مخرب" آن در نقاط مختلف جهان منجر شده است.

این مسؤول عربستانی تاکید کرد، ریاض از گفتگو چه مستقیم و چه غیرمستقیم با میانجیگری کویت استقبال می‌کند و امیدوار است که این گفتگوها به نتایج مثبتی منجر شوند، البته این مساله به رهبری قطر که با خواسته‌های "مشروع" چهار کشور عربی مخالف است، بازمی‌گردد.

چهار کشور عربستان، امارات، بحرین و مصر از اواسط سال ۲۰۱۷ قطر را تحریم کرده و اتهام‌های مختلفی را به این کشور وارد کردند، دوحه نیز بارها این اتهام‌ها را رد کرده و لیست شروط تعیین شده از سوی طرف‌های تحریم‌کننده برای عادی‌سازی روابط را نپذیرفت.

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند