براساس اطلاعیه امروز - یکشنبه - دانشگاه آزاد اسلامی، با توجه به دستور العمل تقویم آموزشی و امتحانات پایان ترم رشته های پزشکی و غیر پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، امتحانات دروس تخصصی این دانشگاه از یکم تا ۱۵ مرداد ماه مطابق با اتمام دروس قابل انجام است.

همچنین برگزاری امتحانات دروس عمومی دانشجویان رشته های علوم پزشکی هماهنگ با سایر گروه های غیر پزشکی و در بازه زمانی ۲۴ خرداد تا ۱۹ تیر ماه است.

طبق این اطلاعیه، در صورتی که واحدهای مجری رشته های علوم پزشکی بالاجبار جهت رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی نیاز به افزایش زمان امتحانات بعد از ۱۵ مرداد ماه باشند، بعد از تصویب موضوع در شورای واحد و هماهنگی با ریاست استان مربوطه لازم است از حوزه معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اخذ مجوز کنند.

سرفصل دروس عمومی دانشگاه آزاد ابلاغ شد

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل سرفصل و تعداد ساعات تدریس دروس اندیشه‌ و وصایای امام خمینی (ره) را ابلاغ کرد.

عبدالحسین خسروپناه دستورالعمل سرفصل و تعداد ساعات تدریس درس اندیشه‌ها و وصایای امام خمینی (ره) را به رؤسای استان ها، واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد.

وی در این دستورالعمل تأکید کرده است: گذراندن درس اندیشه‌ها و وصایای امام خمینی (ره) به ارزش یک واحد نظری در ۲ ساعت در هفته برای تمامی دانشجویان ورودی نیم سال اول ۱۴۰۰-۱۳۹۹ و بعد از آن، در یکی از مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی رشته ها الزامی است.

براساس این دستورالعمل؛ دانشجویان ورودی ماقبل نیم سال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ که این درس را نگذرانده‌اند، مشمول این دستورالعمل هستند.

دانشجویان می توانند این درس را به صورت مجازی از طریق واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی بگذرانند. ضمن اینکه واحد الکترونیکی موظف است، درس مذکور را در هر نیم سال یک بار در ۱۶ هفته (هر جلسه دو ساعت) ارائه کند.

سرفصل جدید این درس که توسط «مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی» تهیه شده و به تأیید رییس دانشگاه آزاد اسلامی رسیده، به پیوست این دستورالعمل به واحدهای دانشگاهی ابلاغ شده و ارائه درس براساس سرفصل مذکور الزامی است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند