به گزارش اسپوتنیک، براساس بیانیه کرملین، این گفت‌وگوی تلفنی میان ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه و مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق به درخواست بغداد انجام شد.    

در بیانیه کرملین آمده است: علاوه بر نامه‌ای که پیش از این ارسال شد، ولادیمیر پوتین دوباره انتصاب مصطفی الکاظمی به عنوان رئیس دولت عراق را تبریک گفت. تعهد متقابل به توسعه مترقی روابط دوستی سنتی بین دو کشور تأیید شد. طیف وسیعی از موضوعات مهم در رابطه با همکاری‌های دوجانبه در زمینه تجارت، اقتصاد و انرژی مورد بررسی قرار گرفت.

براساس اعلام کرملین، پوتین و نخست‌وزیر جدید عراق در رابطه با "همکاری به منظور تثبیت بازار جهانی هیدروکربن" گفت‌وگو کردند.

در این بیانیه همچنین آمده است: آن‌ها توافق‌های اوپک پلاس را که با مشارکت روسیه و عراق حاصل شد و هدفشان غلبه بر مرحله حاد بحران نفتی است، مثبت ارزیابی کردند. آن‌ها به اهمیت ادامه تلاش مشترک کارآمد در این زمینه اشاره کردند.

این بیانیه همچنین تاکید می‌کند: هم‌زمان با تبادل‌ نظر در مورد مسائل منطقه‌ای، تمرکز بر حل و فصل مساله سوریه قرار داشت. از جمله موارد دیگر، در مورد هماهنگی بیشتر اقدامات در جهت اطمینان از عادی‌سازی طولانی مدت اوضاع در جمهوری عربی سوریه و احیای حاکمیت و تمامیت ارضی آن توافق شد.

براساس بیانیه کرملین، پوتین همچنین عید فطر را به مصطفی الکاظمی و مردم عراق تبریک گفت. این مقام‌های عالی‌رتبه همچنین برای ادامه تماس‌ها در سطوح مختلف توافق کردند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند