به گزارش تاس، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: آنچه شما می‌خواهید تحریف، تمسخر عقل سلیم و بازنویسی تاریخ است. اما وقتی چنین اظهاراتی توسط مقامات رسمی کشوری مطرح می‌شود که خودش را "رهبر جهان آزاد"، "مدافع دموکراسی" و "مبارز جدی در برابر اخبار جعلی و ساختگی" می‌داند، دیگر قابل تحمل نیست.

وی افزود: گمان می‌رود که هدف از این رویکرد خنثی کردن تاثیر بیانیه‌های مشترک ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و دونالد ترامپ، همتای آمریکایی‌اش به مناسبت هفتاد و پنجمین سالروز دیدار نیروهای آمریکایی و جماهیر شوروی در اطراف رودخانه "البه" است.

زاخارووا خاطرنشان کرد: در این سند بر نقش بسیاری از کشورها و مردم، از خود گذشتگی میلیون‌ها سرباز و غیرنظامی در مبارزه با رژیم نازی تاکید شده است.

وی گفت: در بیانیه روسیه-آمریکا "روح البه" مورد تحسین و ستایش قرار گرفته اما در بیانیه کاخ سفید تنها روح آمریکایی مورد تحسین و ستایش قرار گرفته است.

کاخ سفید پیش‌تر فیلمی را در توییتر منتشر کرد که در آن ترامپ را در حال قرار دادن تاج گل در محل یادبود جنگ جهانی دوم نشان می‌داد. این فیلم به همراه پستی در توییتر منتشر شده بود مبنی بر اینکه "آمریکا و انگلیس در تاریخ هشت مه ۱۹۴۵ بر نازیسم پیروز شدند. روح آمریکایی همیشه پیروز خواهد شد".

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند