نیروی دریایی آمریکا روز دوشنبه تأیید کرد که یکی از خدمه ناو هواپیمابر تئودور روزولت بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته است.

این اولین مورد مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به کرون در بین خدمه ناو هواپیمابر تئودور روزولت (طبق تأیید نیروی دریایی آمریکا) است.

نیروی دریایی آمریکا روز شنبه اعلام کرده بود که بر اساس آزمایش‌های پزشکی به عمل آمده از 92 درصد از خدمه ناو هواپیمابر تئودور روزولت، 550 نفر از خدمه این ناو به ویروس کرونا (بیماری کووید-19) مبتلا شده‌اند.

چندی پیش «برت کروزیر» فرمانده سابق ناو هواپیمابر تئودور روزولت به دلیل مشاهده موارد متعدد ابتلا به کرونا در بین خدمه این ناو، در نامه‌ای به مقامات مافوق خود با انتقاد از شرایط بحرانی ناو و افزایش تعداد خدمه مبتلا به کرونا، خواستار پیگیری مشکل شده بود.

اما در پی بی‌اعتنایی مقامات نیروی دریایی آمریکا به ابتلای دهها نفر از کارکنان ناو تئودور روزولت به کرونا، برت کروزیر تصمیم گرفت که محتوای نامه خود را در اختیار رسانه‌ها قرار دهد تا شاید از این طریق تغییری در اوضاع حاصل شود.

متعاقباً «توماس مادلی» وزیر موقت نیروی دریایی آمریکا از برکناری برت کروزیر از فرماندهی ناو هواپیمابر تئودور روزولت خبر داد. وی با اعلام اینکه برت کروزیر با افشای «اسناد محرمانه» مرتکب اشتباه بزرگی شده است، در اظهاراتی توهین‌آمیز، فرمانده ناو هواپیمابر روزولت را «احمق» خواند.

اما در ادامه شخص «توماس مادلی» نیز به دلیل نادیده گرفتن خطر ویروس کرونا  و ابتلای تعدادی از  سربازان و تفنگداران آمریکایی ناو هواپیمابر روزولت» مجبور به استعفا شد و  «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا نیز بلافاصله با استعفای وی موافقت کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند