علی فتح الله زاده در سخت ترین زمان ممکن سرپرستی باشگاه استقلال در اختیار گرفته است، او در شروع کارش با سه پرونده خارجی روبرو شده است که پرداخت آن به چالشی بزرگ برای او تبدیل شده است.

بعد از مطالبات جپاروف و گادوین منشا که البته مبلغ آن چندن زیاد نیست، حالا از استقلال خبر می رسد که حکم ۵۵۰ هزار دلاری وینفرد شفر سرمربی فصل گذشته آبی ها هم از راه رسیده است و این باشگاه حدود ۱۰ روز فرصت دارد تا آن را تعیین تکلیف کند.

وینفرد شفر در اواسط لیگ هفدهم با استقلال قرارداد امضا کرد و نتایج خوب او باعث شد مدیران وقت باشگاه قرارداد او را برای دو فصل دیگر تمدید کنند. این مربی فصل قبل دو بار فرصت داشت تا با پیروزی برابر حریفان خود به صدر جدول رده بندی صعود کند اما دو شکست برابر پرسپولیس و پدیده باعث شد دست آبی ها از رسیدن به صدر جدول کوتاه بماند و رقیب سنتی این تیم جام را برای سومین بار پشت سر هم بالای سر ببرد.

نکته مهم اما اینکه علی خطیر که  در آن زمان معاون ورزشی باشگاه استقلال بود بعد از شکست آبی ها برابر پدیده شفر را از کار برکنار کرد تا این مربی با تجربه آلمانی بابت قرارداد سال دوم خود از این باشگاه به فیفا شکایت کند.

در ابتدا اینطور تصور می شد که استقلال بابت شکایت شفر یک میلیون و دویست هزار دلار محکوم می شود اما چون این مربی آلمانی بعد از جدایی از استقلال با باشگاه بنی یاس امارات قرارداد امضا کرد با حکم فیفا آبی ها به پرداخت ۵۵۰ هزار دلار محکوم شدند، حکمی که مدیران استقلال باید ظرف دو هفته آن را پرداخت یا نسبت به آن اعتراض کنند.

در این بین اما اخبار زیادی منتشر شده است که مدیران باشگاه استقلال در تلاش هستند تا از شفر زمان بخرند تا بتوانند به تدریج پول او را پرداخت کنند.

اما سوال اصلی این است که آیا شفر حاضر است به استقلال زمان بدهد یا نه؟ ساشا شفر در پاسخ کوتاهی در این خصوص گفت: آیا از علی خطیر و امیرحسین فتحی در این باره سوال کرده اید؟ آنها مولتی میلیونر هستند.

با این شرایط به نظر می رسد شفر حاضر نیست فرصت بیشتری به باشگاه استقلال بدهد و آبی ها باید هرچه زودتر ۵۵۰ هزار دلار این مربی با سابقه آلمانی را فراهم کنند تا کار به محرومیت استقلال از دو پنجره نقل و انتقالاتی کشیده نشود.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند