«حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه امروز (چهارشنبه) مدعی شد عملیات نظامی جدید این کشور در شمال غرب سوریه طبق برنامه‌ریزی‌ها پیش می‌رود.

به نوشته وبگاه شبکه «اِی‌هابر»، آکار طی نشست خبری پیش از سفر به روسیه، گفت هدف از سفر روز پنجشنبه به مسکو، حل بحران ادلب از طریق ابزارهای مسالمت‌آمیز و راهکارهای سیاسی است.

وی در این باره توضیح داد: «از ابتدا به توافق‌هایی [درخصوص ادلب] رسیدیم. در اجرای این توافقات، ما به مشکلاتی برخوردیم. نظرات، دیدگاه‌ها و خواسته‌های خود را به آقای [ولادیمیر] پوتین (رئیس‌جمهور روسیه) منتقل خواهیم کرد. هدف ما حل بحران با استفاده از ابزارهای مسالمت‌آمیز و راهکارهای سیاسی است».

وزیر دفاع ترکیه با ادعای اینکه برای پایان دادن به خون‌ریزی در شمال غرب سوریه تجاوز نظامی جدیدی را آغاز کرده‌اند، افزود: «امیدواریم همه چیز از طریق گفت‌وگو و راهکاری سیاسی برای این مشکل، حل شود».

وزارت دفاع ترکیه شامگاه سه‌شنبه (۱۳ اسفند) نیز در بیانیه‌ای از افزایش شمار تلفات نیروهای خود در درگیری‌های شمال غرب سوریه خبر داده بود. تلفات این کشور طی دو هفته گذشته در درگیری‌های استان ادلب مطابق آمار رسمی وزارت دفاع این کشور بیش از ۴۰ نفر و ده‌ها زخمی است.

طبق منابع غیررسمی، شمار کشته‌های نظامیان ترکیه که وارد استان ادلب سوریه شده‌اند، از شصت نفر فراتر رفته است.

«ایگور کناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه امروز (چهارشنبه) از ترکیه به دلیل عدم پایبندی به تعهداتش ذیل توافق سوچی برای ایجاد منطقه امن در استان ادلب و همچنین کمک به تروریست‌ها انتقاد کرد.

کناشنکوف ضمن بیان اینکه اعزام نظامیان ترکیه به استان ادلب خلاف قوانین بین‌المللی است، از سکوت کشورهای غربی در این باره انتقاد کرد و گفت، نتیجه گذشت یک سال و نیم از توافق سوچی با ترکیه (برای حل وضعیت ادلب)، ادغام شدن استحکامات تروریست‌ها در ادلب با پست‌های دیدبانی ترکیه بود.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند