علیرضا صالح رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی، افزود: از امروز ۴۷۱۰ میلیارد تومان سود سهام شرکتهای سرمایه پذیر سهام عدالت برای مشمولانی که شماره شبا حساب خود را اعلام کرده‌اند به حساب بانک مرکزی واریز شد و تا پایان هفته به تدریج در حساب مشمولان سهام عدالت قرار می‌گیرد.

وی گفت: هنوز ۵ میلیون نفر شماره شبا بانکی خود را به سامانه سهام عدالت اعلام نکرده‌اند که باید سریعتر اعلام کنند.

رئیس سازمان خصوصی سازی تاکید کرد: برای دارندگان سهام یک میلیون تومانی مبلغ ۲۰۵ هزار تومان سود و برای دارندگان سهام ۵۳۲ هزار تومان به همان نسبت سود کمتر حدود ۱۱۰ هزار تومان سود سهام عدالت واریز می‌شود.

وی که پیش از این اعلام کرده بود، سود سهام عدالت برای عملکرد سال ۹۷ شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت از سوم اسفند تا پایان ماه واریز می‌شود، امروز اعلام کرد به جهت دسترسی آسان مشمولان سهام عدالت سود این سهام از امروز تا پایان هفته به حساب همه مشمولان واریز می‌شود.

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی تأکید کرد: امروز مبلغ  ۴۷۱۰ میلیارد تومان سود سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر عدالت برای توزیع بین واجدان شرایط و افرادی که سهام عدالت در اختیار دارند از طریق بانک مرکزی به حساب بانک‌ها واریز کردیم.

وی گفت: به ازای هر ورق سهم یک میلیون تومانی یعنی سهام کامل عدالت ۲۰۵ هزار تومان سود واریز می‌شود که عمده مشمولان این گروه افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کل کشور است که ۵۰ درصد از سهام آنها تخفیف داشته و ۵۰ درصد نیز از محل سود شرکت‌ها طی ۱۰ سال گذشته جبران شده است.

صالح این را هم گفت: بقیه سهامداران عدالت به نسبت ارزش اسمی سهام خود از این سود سهام عدالت برخوردار می‌شوند مثلاً کسانی که از دهک‌های دیگر هستند و ارزش اسمی سهام عدالت آنها ۵۳۲ هزار تومان است به همان نسبت سود دریافت می‌‌‌کنند و یا کسانی که ورثه مشمولان فوت شده سهام عدالت هستند به نسبت سهم‌شان از این سود برخوردار می‌شوند.

صالح همچنین گفت: ما پول‌ها را از طریق بانک مرکزی به حساب بانک‌ها واریز می‌کنیم و بانک‌ها نیز به تدریج و تا پایان هفته جاری برای همه مشمولان سهام عدالت سود سهام آنها را واریز می‌کند.گرچه قبلاً گفته بودیم، در طول یک ماه اسفند سود سهام را واریز می‌کنیم، اما برای اینکه مشمولان بتوانند راحت‌تر دسترسی به سود سهام داشته باشند قرار شد قبل از نیمه اسفند این سود در حساب مشمولان قرار گیرد.

این مطلب برایم مفید است
27 نفر این پست را پسندیده اند