حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در ادامه نشست خبری خود با رسانه‌ها در پاسخ به این سوال که «مدتی است شایعاتی مبنی بر استعفای شما مطرح می‌شود،پاسخ شما به این شایعات چیست»، گفت: استعفا چندان معنا ندارد، ما از آغاز انتخابات به مردم وعده و قولی داده‌ایم و پای آن تا ساعت آخر حضور خود خواهیم ماند. تلاش می‌کنیم آنچه وعده دادیم را در حد امکان اجرایی کنیم، البته ممکن است شرایط اقتصادی و فشار دشمن مشکلاتی را برای ما ایجاد کرده باشد.

رئیس جمهور گفت: هیچ وقت مسئله استعفا را در ذهن نداشتم، اما ماه‌های اولیه که انتخابات برگزار شد، موضوعی به دلایلی در ذهن من بود و خدمت رهبری بیان کردم که دولت آمده است و می‌خواهد کار کند، اما شما اگر به هر دلیلی فکر می‌کنید فرد یا دولت دیگری بهتر می‌تواند خدمت کند، من آماده‌ام که کنار بروم. ایشان به شدت این موضوع را رد کردند و گفتند من دلم می‌خواهد شما تا آخرین لحظه به خدمت خود ادامه دهید و من از دولت حمایت می‌کنیم.

وی افزود: یک مرتبه دیگر هم من به دلایلی خدمت ایشان رفتم و این مسئله را مطرح کردم، ایشان گفتند من اجازه نمی‌دهم دولت حتی یک ساعت زودتر به کار خود پایان دهد. نظر من هم همین است و ما تا آخرین ساعت به وظیفه خود عمل خواهیم کرد، همه مردم هم تا به امروز از نظام و دولت حمایت کردند، اگر ما شرایط بهتری می‌خواهیم باید از نظام حمایت کنیم و اگر نقدی هم داریم آن را دلسوزانه مطرح کنیم. این شایعه را قویا تکذیب می‌کنم، دولت پای مسئولیت و عهد خود خواهد ماند.

 

 

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند