متن این بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ نُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَی الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّهً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِینَ

ملت غیور، عدالت‌خواه و ولایتمدار ایران اسلامی در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ به ندای حق‌طلبی فرزندی از سلاله پاک ائمه معصومین علیهم‌السلام لبیک گفته و در قیامی عاشورایی، ضمن برچیدن بساط ظلم و جور، بر ویرانه‌های رژیم مستکبر و مزدور شیطان بزرگ، تنها نظام اسلامی واقعی را با هدف زمینه‌سازی ظهور بقیه‌الله الاعظم (عج) بر پا داشت.

اینک در سرآغاز دومین سال از گام دوم انقلاب در حالی به استقبال سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی می‌رویم که جبهه سیاه استکبار به سرکردگی آمریکای جهانخوار همچنان در مقابل مقاومت و ایستادگی ملت بصیر ایران اسلامی زانو زده و همه آرزوهای شوم خود را بر باد رفته می‌بیند و در اقدام‌های مذبوحانه و تروریستی مانند ابزار رنگ باخته تحریم و گروگان گرفتن معیشت مردم و ترور شهید والامقام حاج قاسم سلیمانی که نشان از ذلت، خاری و زبونی آمریکای جنایتکار دارد، تمام تلاش خویش را با صرف هزینه‌های کلان برای شکستن مقاومت مردم و انحراف مسیر روشن انقلاب و آرمان‌های والای بنیانگذار کبیرِ آن با قصد شوم براندازی نظام به کار می‌برد.

با توجه به اینکه در آستانه برگزاری انتخابات مهم یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری قرار داریم، نهاد شورای نگهبان که وظیفه خطیر حفظ اسلامیت و جمهوریت نظام و صیانت از آرای مردم را برعهده دارد، بیش از پیش مورد آماج هجمه‌های مغرضان قرار گرفته است، اما این شورا ضمن اینکه به این هجمه‌ها وقعی نمی‌نهد، همچنان بر اساس مرّ قانون وظایف قانونی خود را انجام خواهد داد و ملت شریف و بصیر ایران اسلامی نیز سرنوشت خود و کشور ایران اسلامی را با حضور پر شور در انتخابات پیش‌رو رقم خواهند زد.

شورای نگهبان ضمن قدردانی از ایستادگی و مقاومت چهل‌ویک ساله ملت فهیم و نجیب ایران پای آرمان‌های انقلاب اسلامی، از ملت بصیر و آگاه ایران اسلامی دعوت می‌کند با حضور پر شور و دشمن شکن خود در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن که مصادف با چهلمین روز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی سید شهیدان مقاومت، مجاهد بزرگ ابومهدی المهندس و یارانشان است، ضمن تجدید بیعت با آرمان‌های امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری و شهدای انقلاب اسلامی میثاقی دوباره ببندند تا تاریخ‌نگاران بنویسند که هرکس در راه آرمان‌های الهی استقامت ورزید، قطعاً مزه شیرین پیروزی را خواهد چشید.

دعوت جامعه اسلامی مهندسین از مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن

جامعه اسلامی مهندسین به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب بیانیه‌ای صادر کرد.

به نوشته ایسنا، متن این بیانیه به شرح زیر است:

طلوع فجر چهل و یکم از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در حالی فرا می رسد که ملت قهرمان ایران به پیشواز خلق حماسه‌ای دیگر می‌روند. دفتر پر افتخار حیات انقلاب اسلامی مزین به برگ های زرینی از حضور همیشگی ملت در دفاع از اسلام و میهن است و این همدلی مردم ایران رمز پیروزی های بزرگ و خاری در چشم دشمنان این مرز و بوم است.

امسال هم شکوه حماسه ملت ایران در راهپیمایی سراسری بیست و دوم بهمن ماه به رخ جهانیان کشیده خواهد شد و قاب تصویر دوربین های خبری قاصر از نمایش کامل حماسه ایرانیان خواهد شد. چرا که این ۲۲ بهمن متفاوت تر از سالهای گذشته است. امسال بار دیگر شعار "دربهار آزادی، جای شهدا خالی" به معنای واقعی کلمه متجلی شده و در چهل و یکمین بهار آزادی، جای سردار آسمانی، شهید حاج قاسم سلیمانی در میان ما خالیست، هرچند که او شهید شاهدی است که بر اعمال ما در پیشگاه خدای متعال شهادت خواهد داد. چهلمین روز شهادت سید شهیدان مقاومت مصادف است با راهپیمایی شکوهمند بیست و دو بهمن و جنبه دیگر این حضور حماسی امتداد همان قدرشناسی ملت ایران از سردار خویش است.

اکنون که به فضل خدای متعال ، ملت ایران از همه آزمون های پس از پیروزی انقلاب اسلامی سربلند بیرون آمده است ، در دوم اسفندماه نیز انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را پیش رو داریم. هرچند که در فرصت مقتضی به موضوع انتخابات این دوره خانه ملت خواهیم پرداخت لیکن ضروریست همه فعالان سیاسی، احزاب و گروه ها ، داوطلبان نمایندگی مجلس و هواداران آنها را به رعایت قانون ، پرهیز از تخریب یکدیگر و دستاوردهای چند دهه کشور توصیه کنیم و به دمیدن روح امیدواری در کالبد جامعه، آنچنان که رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم اشاره نمودند دعوت می نمائیم. متاسفانه در روزهای اخیر شاهد حملاتی به شورای محترم نگهبان بودیم که شایسته نیست در فضای رقابت‌های انتخاباتی دست به تخریب یک نهاد مهم، موثر و قانونی زده شود و صدافسوس که برخی از این حملات از جانب کسانی است که خود منتخب انتخابات تحت نظارت شورای نگهبان بوده‌اند. همچنین از همه مسئولین اجرایی و نظارتی می‌خواهیم که زمینه حضور حداکثری ملت ایران در انتخابات پیش رو را به احسن وجه فراهم نمایند.  

جامعه اسلامی مهندسین ضمن بیعت مجدد با آرمان های امام راحل عظیم الشأن و شهدای گرانقدر و اطاعت از فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی ، ملت بزرگ و حماسه‌ساز ایران عزیز را به حضور پرشور در راهپیمایی های سراسری بیست و دوم بهمن دعوت می نماید که مطمئنا در حماسه‌ای دیگر ، جهان مبهوت حضور ملت ایران در پاسداشت استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند